SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Gazeta Polska” rozda 2 mln egz. dodatku wyborczego krytykującego Koalicję Obywatelską

Od środy dystrybuowany będzie bezpłatny dodatek „Gazeta Polska przed wyborami” (Niezależne Wydawnictwo Polskie). Będą go rozdawać członkowie Klubów „GP” i wolontariusze.

- Chcemy powiedzieć, dlaczego te wybory są takie ważne i co może się po nich wydarzyć - poinformował portal Wirtualnemedia.pl Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”.

Na pierwszej stronie „Gazety Polskiej przed wyborami” umieszczono zdjęcia czołowych polityków Platformy Obywatelskiej: przewodniczącego Grzegorza Schetyny, kandydatki na premiera Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i do niedawna szefa klubu parlamentarnego Sławomira Neumanna (zrezygnował z tej funkcji w niedzielę, dwa dni po tym jak TVP Info ujawniło niekorzystne dla niego nagranie rozmowy z lokalnym działaczem PO).

„Podaj prawdę, nie daj się oszukać!” - stwierdzono w głównym nagłówku „Gazety Polskiej przed wyborami”. Na pierwszej stronie wyliczono też niekorzystne zmiany, które może wprowadzić Koalicja Obywatelska po wygraniu wyborów: likwidacja 500+, podwyżki cen prądu, walka z obniżaniem podatków i bezkarność dla jej polityków. Podkreślono, że w ciągu 8 lat rządów PO-PSL budżet państwa stracił ok. 250 mld zł (chodzi głównie o lukę w poborze podatku VAT).

Na okładce wyjaśniono też, dlaczego przygotowany został ten dodatek. - Piszemy o tym, co media chroniące opozycję chcą ukryć przed wyborcami. Demokracja ma sens tylko wtedy, gdy obywatele mają dostęp do informacji o działaniach partii politycznych, a prasa patrzy politykom na ręce, a nie kryje afery, nieudolność, i wręcz pomaga im oszukiwać ludzi - napisano.

- W Polsce media niezależne są w mniejszości. Dlatego przygotowaliśmy specjalny dodatek z faktami, o których „Gazeta Wyborcza”, TVN i inne duże media nie chcą informować Polaków - stwierdzono. - Musimy głosować uzbrojeni w rzetelną wiedzę, by pokazać Sławomirowi Neumannowi i jego Platformie, że polscy wyborcy to ludzie świadomi, a nie jak twierdzi Neumann - „g*wno się interesują” - podkreślono.

Bezpłatne wydanie specjalne przed wyborami dystrybuować też będzie „Gazeta Wyborcza”. W tym tygodniu od poniedziałku do piątku rozdany zostanie 1 mln egz. „Gazety Przedwyborczej”. 8-stronicowy dodatek ma być podsumowaniem rządów PiS (opisane zostaną m.in. zły stan służby zdrowia, strajki w szkołach, rosnące ceny żywności i propaganda państwowych mediów).

Według danych ZKDP w lipcu br. średnia sprzedaż ogółem „Gazety Polskiej” wynosiła 23 180 egz., o 7,7 proc. mniej niż rok wcześniej. Natomiast „Gazeta Polska Codziennie” w sierpniu br. sprzedawała się przeciętnie w 13 256 egz., po spadku o 10,6 proc. w skali roku.

Dołącz do dyskusji: „Gazeta Polska” rozda 2 mln egz. dodatku wyborczego krytykującego Koalicję Obywatelską

27 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Andrzej
Zgadnijmy, skąd będzie mieć na to pieniądze gazeta, która jest na skraju bankructwa.
odpowiedź
User
czytelnik
Największą zagadką jest fakt, jak gazeta ze sprzedażą 15 tysięcy jest w stanie rozdać 2 mln egzemplarzy i nie zbankrutować.
odpowiedź
User
Razraz
Kto da 3 miliony?
odpowiedź