SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Gazeta Pomorska” liderem dzienników regionalnych, wszystkie tytuły na minusie

W kwietniu br. liderem średniej sprzedaży ogółem wśród codziennych gazet regionalnych i lokalnych była „Gazeta Pomorska”. Wszystkie tytuły odnotowały spadki sprzedaży, a najwięcej straciła „Gazeta Codzienna Nowiny”.

Article

Średnia sprzedaż ogółem „Gazety Pomorskiej” (Polska Press Grupa) w kwietniu 2017 roku wyniosła 33 854 egz., czyli o 12,41 proc. mniej, niż w analogicznym okresie rok wcześniej - pokazują dane Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, opracowane przez portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Drugą lokatę zajął „Dziennik Zachodni” (Polska Press Grupa), którego średni wynik sprzedażowy w analizowanym okresie zmniejszył się o 15,03 proc. do 31 283 egz.

Podium uzupełnia „Głos Wielkopolski” (Polska Press Grupa). Średnia sprzedaż ogółem tego tytułu w kwietniu 2017 roku wyniosła 24 867 egz., po spadku o 11,26 proc.

Najwięcej straciła natomiast „Gazeta Olsztyńska / Dziennik Elbląski” (Grupa WM), która w rankingu spadła z miejsca 14. na 15. Średni wynik tego dziennika zmniejszył się o 21,51 proc. i ostatecznie wyniósł 10 351 egz.


W kwietniu br. w porównaniu do marca br. największym wzrostem wśród dzienników regionalnych pochwalić się mogła „Gazeta Lubuska” (Polska Press Grupa) - było to 8,90 proc.

Na czele spadków znalazła się z kolei „Gazeta Krakowska” (też Polska Press Grupa), która straciła 4,99 proc.

Dane dotyczą wszystkich dzienników regionalnych i lokalnych z bazy ZKDP.
Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Dołącz do dyskusji: „Gazeta Pomorska” liderem dzienników regionalnych, wszystkie tytuły na minusie

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Iwona
Sztandar PolskaPresse wyprowadzić!
odpowiedź
User
brysio
Niemcy powinni wręcz zacząć prowokować rząd do nacjonalizacji. To jak opylić fabrykę powozów albo parowozów;))))
odpowiedź
User
kris
Ale to chyba nieprawda, że najwięcej straciły Nowiny. Procentowo według tabeli najwięcej traci Gazeta Olsztyńska/Dziennik Elbląski. Poprawcie to w leadzie.
odpowiedź