SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Gazeta Wyborcza” uruchomiła serwis Odeszli.pl o osobach zmarłych

Zespół „Gazety Wyborczej” i Wyborcza.pl (Agora) uruchomił nowy serwis Odeszli.pl. Ma to być miejsce poświęcone publikowaniu informacji i wspomnień o zmarłych, ale zawierające też praktyczne poradniki dla ich rodzin.

Article

Odeszli.pl ma być miejscem, w którym można się zatrzymać i wspomnieć znane zmarłe osoby. - Przygotowaliśmy również poradniki, które pomogą naszym użytkownikom uporządkować swoje życie na wypadek śmierci oraz przejść przez okres żałoby. To trudne, ale bardzo istotne i poszukiwane przez czytelników tematy, dlatego postanowiliśmy zebrać je w jednym miejscu, tworząc swoiste kompendium - mówi Joanna Kozieł, dyrektor ds. rozwoju biznesu w „Gazecie Wyborczej".  

Na nowej stronie internetowej internauci mogą znaleźć wspomnienia znanych osób, m.in. ze świata kultury, sportu czy nauki. Strony im poświęcone - Miejsca Pamięci - przedstawiają ich sylwetki i dokonania, opisane przez dziennikarzy „Gazety Wyborczej" i Wyborcza.pl, a także zdjęcia wykonane m.in. przez fotoreporterów Agencji Gazeta.

Część poradnikowa zawiera artykuły dotyczące trzech zagadnień. W sekcji „Zanim się pożegnasz” można znaleźć teksty poświęcone m.in. temu, czy i kiedy myślimy o śmierci, a także czynionym przez niektórych przygotowaniom, jak np. spisywaniu testamentu. „Ostatnia droga” to sekcja, która będzie pomocna osobom szukającym informacji m.in. o organizacji pogrzebu, także w czasie pandemii, czy możliwości otrzymania zasiłku pogrzebowego. Natomiast w sekcji „Życie po stracie” dostępne są porady np. jak radzić sobie po odejściu bliskiej osoby i jak rozmawiać o śmierci z dziećmi.

- Szczególnym sposobem na utrzymanie więzi z bliską osobą, która od nas odeszła, jest pamięć o niej, dlatego już niedługo każdy będzie mógł stworzyć Miejsce Pamięci bliskich zmarłych i dzięki temu wracać do wspomnień i pięknych chwil z nimi. Rozwijając Odeszli.pl, będziemy też regularnie rozszerzać część redakcyjną z poradnikami, aby nieść konkretną pomoc naszym odbiorcom w trudnych chwilach - dodaje Joanna Kozieł. Serwis działa w ramach Wyborcza.pl, ale redakcja jest dostępny dla wszystkich internautów, nie tylko dla tych z prenumeratą cyfrową.

Projekt przygotował dział rozwoju produktu „Gazety Wyborczej" i Wyborcza.pl, a za strategię produktową, koncepcję UX oraz projekt graficzny wraz z brandingiem serwisu odpowiadała Agencja Artegence. Start serwisu wspierany będzie autopromocją na łamach „Gazety Wyborczej" i jej magazynów, zwłaszcza „Ale Historii", oraz na Wyborcza.pl, a także promocją w internecie i stacjach radiowych. Działania reklamowe przygotował i zaplanował zespół promocji „Gazety Wyborczej".

Z danych ZKDP wynika, że średnia sprzedaż „Gazety Wyborczej” w maju br. spadła o 26,84 proc. r/r, do 65 241 egz. Z kolei portal Wyborcza.pl w czerwcu br. przy 8,65 mln użytkowników miał 101,74 mln odsłon (średnio 11,8 na odwiedzającego).

Wszystkie strony i aplikacje internetowe Agory w czerwcu zanotowały 15,75 mln użytkowników, 553,6 mln odsłon oraz 8 minut i 15 sekund średniego dobowego czasu korzystania przez internautę.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Gazeta Wyborcza” uruchomiła serwis Odeszli.pl o osobach zmarłych

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Lolo
Gazeta szykuje sobie miejsce swojej pamięci? ;D
20 26
odpowiedź
User
Fiflak
Bardzo, ale to bardzo zły pomysł.
Ale rozumiem, że kliki są ważniejsze od dobrego smaku.
44 25
odpowiedź
User
Stefan z Göteborga
Z hot dogami nie wyszło, to Agora stawia na branżę funeralną. Najwyraźniej jest im wszystko jedno
17 25
odpowiedź
User
Krasawica
Ciekawe, kto to utrzyma.
Reklamy cmentarzy?
Sponsorem zakład pogrzebowy?
Artykuł wspiera sieć restauracji, organizator najlepszych styp w mieście śp. nieboszyczyka?
12 4
odpowiedź
User
Marcin
Kiedy wreszcie bohaterem tego serwisu będzie Michnik?
8 55
odpowiedź