SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Gazeta Wyborcza” organizuje „Wieczory Wyborców” w siedmiu miastach

W niedzielę 13 października „Gazeta Wyborcza” (Agora) zorganizuje siedem „Wieczorów Wyborców” w siedmiu polskich miastach. Będą w nich uczestniczyli m.in. artyści, aktywiści i dziennikarze. - Bądźmy tego dnia razem - zachęca Jarosław Kurski, zastępca redaktora naczelnego dziennika.

Article

Spotkania mają być okazją do rozmów dziennikarzy, prenumeratorów i czytelników dziennika, a także zaproszonych gości o przyszłości Polski w kontekście odbywających się wyborów parlamentarnych. Odbędą się w Warszawie, Łodzi, Katowicach, Poznaniu, Gdańsku, Krakowie i Wrocławiu. Warszawskie spotkanie poprowadzą Dorota Wysocka-Schnepf, Grzegorz Małecki oraz Dominika Wielowieyska i Michał Nogaś. Będzie ono transmitowane na żywo na Wyborcza.pl i w mediach społecznościowych od godz. 19.00.

- Podsumujemy cztery lata bezprecedensowej aktywności obywatelskiej w obronie demokracji, praw kobiet, mniejszości seksualnych, osób z niepełnosprawnością, nauczycieli, lekarzy, wolnych sądów i wolnych mediów. Podyskutujemy o sprawach, które przez kolejne lata będą nas dotyczyć. Porozmawiamy o wartościach, które są nam bliskie. Oprócz Was, Czytelników, i nas, redaktorów i dziennikarzy, przybędą znani artyści, aktywiści, osoby, które spotykaliśmy w ostatnich latach na ulicach naszych miast podczas obywatelskich protestów. Bądźmy tego dnia razem - zachęcał Jarosław Kurski, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” w tekście opublikowanym na łamach piątkowego wydania dziennika.

W pierwszej części warszawskiego spotkania jego uczestnicy i internauci zobaczą artystów i aktywistów w rozmowach o wyzwaniach czekających nas w najbliższych latach, a dotyczących m.in. porozumiewania się, ekologii czy praw człowieka. W drugiej części - po 21.00 - podane zostaną wstępne wyniki wyborów prezentowane przez TVN24, a potem na ich temat wypowiedzą się eksperci.

Udział w „Wieczorze Wyborców” w Warszawie potwierdzili już m.in.: Krystyna Janda, Joanna Szczepkowska, Karolina Hamer, Henryka Krzywonos, Monika Płatek, Wojciech Pszoniak, Jan Englert, Kuba Sienkiewicz, Zbigniew Hołdys, Olgierd Łukaszewicz. ks. Lemański, Adam Wajrak, Kuba Sienkiewicz, Damian Maliszewski i Michał Rusinek. Liczba miejsc na wszystkich siedem spotkań jest ograniczona. Redakcja zaprosiła na nie swoich czytelników i prenumeratorów, zachęca też wszystkich zainteresowanych do zapisywania się na to wydarzenie - rejestracja jest prowadzona na stronie Wyborcza.pl.

„Wieczory Wyborców” wspiera promocja na łamach "Gazety Wyborczej", na Wyborcza.pl i na profilach dziennika w mediach społecznościowych. Zespół "Gazety Wyborczej" informuje też o spotkaniu swoich prenumeratorów i sympatyków w specjalnych e-mailach i newsletterach.

Z danych ZKDP wynika, że w sierpniu br. średnia sprzedaż ogółem „Gazety Wyborczej” wynosiła 84 572 egz. (o 5,5 proc. mniej niż rok wcześniej).

Natomiast portal Wyborcza.pl w lipcu zanotował 7,2 mln realnych użytkowników i 68,38 mln odsłon, a Wyborcza.biz - 955,7 tys. użytkowników i 1,85 mln odsłon (według badania Gemius/PBI).

Dołącz do dyskusji: „Gazeta Wyborcza” organizuje „Wieczory Wyborców” w siedmiu miastach

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Sonia
Masowe seanse michnikowszczyzny...
odpowiedź
User
kici-kici
Masowe seanse michnikowszczyzny...

Raczej stypy
odpowiedź
User
Marek
Gdybym miał takiego nieudacznika w firmie nie zagrzałby nawet pięciu minut
odpowiedź