SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Gazeta Wyborcza” z największym spadkiem wśród dzienników w kwietniu, „Fakt” liderem sprzedaży

W kwietniu br. liderem średniej sprzedaży ogółem wśród dzienników ogólnopolskich był „Fakt”. Wszystkie dzienniki odnotowały spadki, a najwięcej straciła „Gazeta Wyborcza” - wynika z analizy portalu Wirtualnemedia.pl.

Article

Średnia sprzedaż ogółem „Faktu” (Ringier Axel Springer Polska) w kwietniu 2017 roku wyniosła 266 415 egz., czyli o 5,99 proc. mniej niż w analogicznym okresie rok wcześniej - pokazują dane Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, opracowane przez portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Z trzeciej na drugą pozycję ze sprzedażą ogółem wynoszącą 132 840 egz. awansował „Super Express” (ZPR Media). Jego wynik jednak zmniejszył się o 8,60 proc.

Na ostatnią lokatę podium spadła „Gazeta Wyborcza” (Agora). Jej średni wynik poszedł w dół najbardziej w zestawieniu - o 20,83 proc. do 120 565 egz. Jak wynika z analizy naszego portalu, po raz siódmy z rzędu „Super Express” miał wyższą średnią miesięczną sprzedaż, niż „Gazeta Wyborcza”. (przewaga pomiędzy tymi tytułami w kwietniu br. wyniosła 12 275 egz.). Po raz pierwszy taka sytuacja miała miejsce w październiku ub.r.

Przypomnijmy, że w połowie października ub.r. podwyższono cenę egzemplarzową większości wydań „Gazety Wyborczej”, zmieniono też dni ukazywania się niektórych dodatków (np. „Duży Format” został przeniesiony z czwartku na poniedziałek). Ponadto w czwartym kwartale ub.r. w Agorze przeprowadzono zwolnienia grupowe, obejmujące 176 pracowników, głównie z zespołu "GW".

Czwarta była „Rzeczpospolita” (Gremi Business Communication), której średnia sprzedaż ogółem zmniejszyła się w ciągu roku o 9,71 proc. Dziennik ten w kwietniu br. sprzedawał się w liczbie 49 483 egz.

Konkurencyjny „Dziennik Gazeta Prawna” (Infor Biznes) znalazł się w zestawieniu oczko niżej ze średnim wynikiem na poziomie 40 719 egz., po spadku o 6,58 proc.

W kwietniu br. w porównaniu do poprzedniego miesiąca największym wzrostem średniej sprzedaży ogółem wśród dzienników pochwalić się mógł „Gazeta Giełdy Parkiet” (Gremi Business Communication), który zyskał 7,12 proc.

Najwięcej w tym ujęciu stracił „Fakt”, którego średnia sprzedaż ogółem zmalała o 4,12 proc.

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Gazeta Wyborcza” z największym spadkiem wśród dzienników w kwietniu, „Fakt” liderem sprzedaży

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Polak
Ło. O jedną piątą w dół. To już prawie zmierza asymptotycznie do zera. Tylko tak dalej GW. Trzymamy kciuki.
odpowiedź
User
bye bye gw
Myślicie, że spadek o 1/5 gw to dużo. Co to znaczy duży spadek, to się dowiecie, jak PiS i Kukiz przejmą samorządy.
odpowiedź
User
a tymczasem
Noo dobrze, że nie największy wzrost w historii świata i Polski przy największym ma się rozumieć spadku w historii planety i Polski innych pism tych wiadomo pisowskich.Ogromne zainteresowanie 4 czerwca 92 r.w tvp.ale mogliby też innych dokumentów poszukać albo inne też zrobić;i coby nie mówic albo mówić,bo i trzeba,o 4 cz.89...za mało o tym było w obies trony;ale bardzo dobrze,że tyle i to właśnie było co bylo.
A radni Opola _przegłosowali,że domagają się festiwalu w Opolu w tym roku w tvp a przynajmniej podjęcia rozmów;kto nie wie jaki jest skład rady Opola niech sobie sprawdzi,albo niech go ktoś tu doinformuje.
odpowiedź