SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

BBC Player i kolekcja o LGBT w Canal+ online. Co w ofercie?

Serwis streamingowy Canal+ online na początku czerwca rozszerzył ofertę o bibliotekę z wideo na żądanie BBC Player z produkcjami brytyjskiego nadawcy publicznego. Dominują w nim filmy dokumentalne. Abonenci i subskrybenci mogą również korzystać z biblioteki „Pride” z treściami na temat osób LGBT.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w Canal+ online zadebiutowała też biblioteka BBC Player. Jest dostępna dla subskrybentów z pakietem Canal+. Do końca sierpnia mogą z niej korzystać też za darmo wszyscy abonenci satelitarni. Później będzie dostępna w wybranych pakietach.

Aby skorzystać z BBC Player trzeba za pośrednictwem pilota telewizyjnego, myszki komputera lub palców na ekranie smartfona wybrać kategorię „Kanały i aplikacje”. Wśród bibliotek VoD wielu kanałów widnieje logo BBC Player.

Co ciekawe Canal+ nie zrezygnował z wyświetlania bibliotek BBC Brit, BBC Earth, BBC Lifestyle i BBC Earth.  Lista dostępnych treści w BBC Player jest jednak znacznie większa niż w przypadku serwisów poszczególnych kanałów tematycznych BBC.


Wiele dokumentów w BBC Player

W bibliotece BBC Player można znaleźć nie tylko kultowe produkcje BBC, jak serial komediowy „Allo Allo!”, magazyn motoryzacyjny „Top Gear”. W skład kolekcji wchodzą seriale: „Czarna żmija”, „Z pamiętnika położonej”, „Niezapomniane”, „Ojciec Brown”, „Trygonometria”. Część z tych produkcji oferuje odpłatnie w serwisie TVP VOD Telewizja Polska. Niedawno seriale od BBC pojawiły się też w serwisie TVP GO, dostępnym na urządzeniach mobilnych i jako aplikacja telewizji hybrydowej HbbTV.

Znacznie szerszą ofertę BBC Player ma w zakresie treści dokumentalnych. Tego typu produkcje zostały podzielone na kategorie: „Świat natury”, „Polityka”, „Wnikliwie o świecie”, „Historia”, „Podróżnicy”, „Nauka i technika”, „Kultura i sztuka” oraz „Człowiek”.  W bibliotece można znaleźć wiele filmów przyrodniczych. To np. produkcje Davida Attenborougha o ptakach, programy  „Floryda. Raj dla zwierząt”, „Humbaki. Historia detektywistyczna”, „Alpejskie ścieżki przetrwania” i „Sekretne życie wiejskich zwierząt”.

Wiele produkcji jest związanych z polityką. To m.in. „Putin: historia rosyjskiego szpiega”, „Trump podbija świat”, „Trump w Białym Domu”, „Trump w Białym Domu – Upadek”, „Stacey Dooley demaskuje. Rosja kontra kobiety”, „Amerykańskie dynastie. Rodzina Kennedych”. Nie brakuje programów popularnonaukowych. Są wśród nich „Planety”, „Operacja nowa ziemia”, „Drony: niebezpieczeństwo czy zagrożenie?”, „Kosmiczny Trójkąt Bermudzki”, „Tajemnice z księżyca”, „Sygnały z kosmosu”.

Fani programów podróżniczych mogą obejrzeć m.in. programy „Wzdłuż Gangesu z Sue Perkins”, „Niezwykłe hotele bez tajemnic”, „Transsyberyjska przygoda”, „Sztuka Francji” czy „Najbardziej luksusowe”. Osoby zainteresowane kwestiami medycznymi i społecznymi mogą zainteresować się „Handlem organami”, „Całą prawdą o kosmetykach” czy „Cudownym światem maluchów”.

Specjalna kolekcja z okazji miesiąca równości

Czerwiec to miesiąc dumy gejów, lesbijek i osób transpłciowych i transseksualnych. Co roku z tej okazji kanały rozrywkowo-muzyczne MTV zmieniają logotypy, aby nawiązywały do kolorów tęczy. W tym roku Canal+ wprowadził bibliotekę „Pride”, której logo również nawiązuje do symbolu LGBT. Dzięki specjalnemu oznaczeniu użytkownicy Canal+ zainteresowani treściami o konkretnej tematyce, szybciej mogą znaleźć interesujące ich produkcje.

„Pride” pojawiła się obok kilkudziesięciu innych kolekcji. To „Siła jest kobietą”, „Z historią w tle”, „To właśnie młodość”, „Dawka adrenaliny”, „Gangi, mafie i ferajny”, „Harry Potter”, „Matrix”, „Viva Italia”, „Podróż do Hiszpanii”, „Dzień ojca”, „Czas na wakacje”, „Przed wyborami”, „Z mieczem w dłoni”, „Zabawa z magią”, „Nadzwyczajni”, „Biura, firmy, korporacje”, „Powrót do szkoły”, „Za kratkami”, „Wyprawa w kosmos”, „Policjanci na tropie”, „Miłosne wyznania”, „Ściśle tajne”, „Skok na kasę”, „Książki na ekranie”, „Luksus i blichtr”, „Na poprawę humoru”, „W imię zemsty”, „Wszystko o naszych matkach”, „W cieniu swastyki”, „Superbohaterowie”, „Partnerzy”, „Wyprawa do Śródziemia”, „Gwiaździsty sztandar”, „Vive La France”, „A to Polska właśnie”, „Miłosne potyczki”, „Święto muzyki” oraz „W sieci”.

Jakie treści o LGBT oferuje Canal+ online?

W nowej bibliotece można znaleźć filmy, seriale i treści dokumentalne dotyczące LGBT, znane z różnych kanałów i bibliotek VoD (m.in. Canal+, Planete+, Ale Kino+, HBO, BBC). To np. dokumenty „Transseksualne dzieci”, „LGBT. Historia pewnej batalii”. „Transhood”, „Dwie matki”, „Zabić pacjenta zero”, „Poza nawiasem”. Nie brakuje też filmów („Homo Father”, „Saint Laurent”, „Matthias i Maxime”, „Żegnaj blondyneczko”, „Tabu”, „Burza hormonów”, „Jeszcze jest czas”, „Szklany pokój”, „Beach rats”) czy seriali („Współczesna rodzina”, „Gentleman Jack”, „Rodzina nuklearna”).

Do aplikacji „Pride” można się dostać za pośrednictwem strony głównej serwisu Canal+ online. W jej środkowej części znajdują się fioletowe „kafelki”. Jeden z nich nosi nazwę „Kolekcje”. To właśnie tam jest dostępna okolicznościowa biblioteka. W ofercie francuskiego MyCanal, czyli odpowiednika Canal+ online jest kolekcja Hello Canal+, również adresowana do społeczności LGBT. W konkurencyjnym serwisie Netflix funkcjonuje kategoria „Opowieści o tematyce LGBTQ”.

Bez danych odnośnie liczby abonentów

Kwartalne przychody Canal+ Group w I kwartale br. zwiększyły się o 6,5 proc. do 1,446 mld euro (wzrost organiczny wyniósł 6 proc.). We Francji, gdzie nadawca ma także kilka kanałów dostępnych bezpłatnie, wpływy poszły w górę o 6,5 proc. do 788 mln euro. Natomiast na rynkach zagranicznych zwiększyły się o 6,9 proc. do 574 mln euro (w ujęciu organicznym o 6,2 proc.), w komunikacie zaznaczono, że przyczynił się do tego wzrost liczby abonentów. Nie podano jednak ile obecnie ona wynosi.

Dołącz do dyskusji: BBC Player i kolekcja o LGBT w Canal+ online. Co w ofercie?

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Stefan
hmm - "ale również wiele seriali. To na przykład „Czarna żmija”, „Z pamiętnika położonej”, „Niezapomniane”, „Ojciec Brown”, „Trygonometria”."
Przecież to wszystkie seriale, które są dostępne w tej "przebogatej" kolekcji. W dodatku Allo, Allo, ojciec Brown, Z pamiętnika położnej czy Niezapomniane mają tylko początkowe sezony. Dokumentów jest faktycznie trochę więcej, ale ogólnie nie da się ukryć, że wejście BBC player tego nazwać nie można. Moim zdaniem porażka, ale może za duże oczekiwania po zapowiedziach C+ były?
odpowiedź
User
Klient
Koło BBC Player to nawet nie stało. Kilka wybranych treści napakowanych byle jak bez ładu i składu na dekoderze 4K. Szkoda że nie ma prawdziwej aplikacji ze WSZYSTKIMI treściami z BBC jak np Doctor Who. PORAŻKA
odpowiedź
User
Pitula
BBC Player wiele hałasu o nic. Zapowiedzi szumne, a oferta taka se.

odpowiedź