SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Platforma GG przejęta od Xevin Consulting przez England.pl

Firma England.pl oferująca międzynarodowe przelewy przez internet poinformowała, że kupiła od funduszu Xevin Consulting Limited aktywa platformy GG obejmujące m.in. komunikator o tej nazwie oraz związane z nim serwisy. W ub.r. kupno GG negocjowała Grupa Sare.

Article

England.pl podpisała z Xevin Consulting Limited umowę inwestycyjną określającą warunku przejęcia komunikatora GG (wraz z jego kodem źródłowym), związanych z nim domen internetowych i sprzętu serwerowego oraz prawa do znaków towarowych i logotypów, w charakterystycznego znaku GG ze słoneczkiem.

- Zakup Gadu-Gadu wpisuje się w strategię rozwojową England.pl, która jest licencjonowaną przez Komisję Nadzoru Finansowego krajową instytucją płatniczą oferującą bezpłatne transfery pieniężne pomiędzy Polską a Wielką Brytanią, od lat stale zwiększającą ilość procesowanych transakcji, zasięg oraz bazę klientów - uzasadnił Roman Remus, wiceprezes England.pl, w komunikacie zamieszczonym na LinkedIn.

- Dotychczas specjalizowaliśmy się w obsłudze klientów w Polsce i Wielkiej Brytanii, jednak w ubiegłym roku w obliczu zainteresowania i zapytań ze strony naszych klientów paszportowaliśmy za pośrednictwem KNF swoje usługi do wszystkich państw Unii. Zakup Gadu-Gadu to ukłon w ich kierunku, ale jest także elementem naszej długofalowej strategii biznesowej, w której mamy kilka innowacyjnych pomysłów jak wykorzystać możliwości komunikatora również na potrzeby wdrożenia innowacyjnych usług fintech - dodał Remus.

Firma England.pl zapowiedziała, że przed wprowadzeniem nowych funkcjonalności w GG będzie prowadzić „działania nakierowane na przeniesienie aktywnych użytkowników komunikatora na nowego usługodawcę”. Nie podała, ile zapłaciła za GG.

Kupno GG bezskutecznie negocjowała Grupa Sare

W czerwcu ub.r. przejęcie GG za ok. 2,4 mln zł ogłosiła Grupa Sare, jednak we wrześniu ogłosiła, że wycofuje się z negocjowania tej transakcji. Uzasadniła to brakiem porozumienia co do jej kluczowych warunków.

Platforma GG do funduszu Xevin Consulting Limited należy od listopada 2015 roku. Xevin kupił ją od Grupy Allegro-GG (należącej wtedy do koncernu Naspers), nie podano kwoty tej transakcji.

Jak analizowaliśmy  szczegółowo w połowie ub.r., w ostatnich latach komunikator GG oraz związane z nim serwisy GG.pl i Gadu-Gadu.pl zanotowały duże spadki odwiedzalności. Według badania Gemius/PBI w sierpniu ub.r. desktopowy komunikator GG miał 1,33 mln realnych użytkowników, a serwis GG.pl - 321,4 tys. użytkowników i 45,6 mln odsłon.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Platforma GG przejęta od Xevin Consulting przez England.pl

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
RE
Jeszcze kilka lat i każdego będzie stać na zakup GG
33 9
odpowiedź
User
Xanter
Skoro platforma GG została przejęta, to co oznacza zapisek na GG.pl : "2018 Xevin Consulting Limited na licencji England.pl Sp. z o.o"?
14 8
odpowiedź
User
czatgg37841898
Skoro platforma GG została przejęta, to co oznacza zapisek na GG.pl : "2018 Xevin Consulting Limited na licencji England.pl Sp. z o.o"?


może to Xevin kupiło England :D
13 9
odpowiedź