SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Globalny internet coraz szybszy. Liderem Korea Płd. Polska na 37. miejscu z 11,7 Mb/s

Mieszkańcy Korei Południowej mają najszybszy szerokopasmowy dostęp do internetu na świecie - wynika z najnowszego raportu firmy Akamai "The State of the Internet".

Article

Średnia prędkość łączy internetowych w Korei Południowej wynosiła w III kwartale 2016 r. 26,3 Mb/s. Kraj ten zanotował wzrost prędkości w ujęciu rocznym i spadek w ujęciu kwartalnym, jednocześnie utrzymując pozycję zdecydowanego lidera.

Za Koreą Południową znalazły się Hongkong (20,1 Mb/s), Norwegia (20 Mb/s), Szwecja (19,7 Mb/s), Szwajcaria (18,4 Mb/s), Singapur (18,2 Mb/s), Japonia (18 Mb/s), Finlandia (17,6 Mb/s), Holandia (17,3 Mb/s) oraz Łotwa (16,9 Mb/s). Średnia globalna sięgnęła 6,3 Mb/s, co oznacza wzrost o 2,3 proc. wobec poprzedniego kwartału oraz o 21 proc. rok do roku.

W Polsce średnia prędkość szerokopasmowego dostępu do internetu wyniosła w III kwartale 11,7 Mb/s. To o 4,6 proc. mniej niż we wcześniejszych trzech miesiącach i o 10 proc. więcej w ujęciu rocznym. Wynik ten daje nam 37. miejsce na świecie i 23. w Europie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Globalny internet coraz szybszy. Liderem Korea Płd. Polska na 37. miejscu z 11,7 Mb/s

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pulnet Puławy psm
A w pulnecie jak zwykle drogo wolno i do d...y
9 8
odpowiedź