SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Empik daje 6 mln zł za resztę e-Muzyki i Going

W ramach umowy przedwstępnej Empik za pozostałe 7,41 proc. akcji spółki e-Muzyka, dystrybuującą muzykę i bilety na koncerty, planuje zapłacić 6,02 mln zł i wycofać ją z warszawskiej giełdy.

Empik dogadał się w sprawie kupna 761,6 tys. akcji e-Muzyka po 7,90 zł za sztukę. Sprzedającymi są Jacek Wolski, Jarosław Karasiński i Piotr Bućko. Strony umowy porozumiały się co do zakończenia spraw sądowych między nimi, toczących się od 2021 roku, oraz sporu związanego z wyznaczeniem rewidenta do spraw szczególnych.

Mniejszościowi akcjonariusze mają też wycofać swoje zastrzeżenia dotyczące zdjęcia spółki z bocznego rynku warszawskiej giełdy.

e-Muzyka zajmuje się fizyczną i cyfrową dystrybucją muzyki. Empik bezpośrednią kontrolę właścicielską nad spółką przejął pięć lat temu, kupując 80,25 proc. jej akcji za 12,85 mln zł od swojego ówczesnego właściciela, wehikułu inwestycyjnego funduszu Penta Investments.

Potem próbował skupić jej pozostałe walory i wycofać z giełdy - pod koniec 2020 roku oferował 5,8 mln zł za 19,7 proc. akcji (po 3,91 zł za sztukę).

Going skokowo rośnie po covidzie

W pierwszych trzech kwartałach ub.r. e-Muzyka podwoiła skonsolidowane przychody sprzedażowe - z 88,96 do 178,35 mln zł. Jej zysk EBITDA wzrósł z 2,4 do 5,52 mln zł, firma wyszła też na minimalny zysk netto z 2,22 mln zł straty przed rokiem.

Sama spółka e-Muzyka zajmuje się tradycyjną i cyfrową dystrybucją muzyki. Jej przychody zwiększyły się w trzech kwartałach ub.r. z 39,88 do 48,63 mln zł, a zysk EBITDA - z 4,1 do 4,67 mln zł. Tylko w trzecim kwartale dystrybuowała fizycznie ponad 20 płyt, m.in. Pezeta, Pidżamy Porno, duetu Karaś/Rogucki, Natalii Przybysz i Krystyny Prońko. Pod koniec września uruchomiła platformę emuze.me skierowaną do niezależnych wykonawców i wytwórni.

Natomiast należąca do niej platforma Going, sprzedająca bilety na koncerty i inne wydarzenia kulturalne, wykorzystała ożywienie w tej branży po wycofaniu ograniczeń covidowych. W trzecim kwartale ub.r. jej przychody poszły w górę rok do roku o 74 proc. do prawie 54 mln zł, a w trzech kwartałach przekroczyły 130 mln zł. W sprawozdaniu zaznaczono, że Going obsługiwał sprzedażowo i marketingowo dużo więcej wydarzeń niż przed rokiem i dalej pozyskiwał nowych kontrahentów.

W całym 2021 roku grupa e-Muzyka przy 136,81 mln zł przychodów miała 494 tys. zł zysku netto, a rok wcześniej zanotowała 45,89 mln zł wpływów i 2,88 mln zł zysku netto.

e-Muzyka ze 120 mln zł kapitalizacji

Przez ostatnie 12 miesięcy akcje e-Muzyki podrożały o 47 proc. Przy kursie 8,75 zł z poniedziałku rano wycena firmy wynosi 124 mln zł.

W sierpniu ub.r. 51 proc. akcji Empiku od funduszu Penta Investments kupiła prezes spółki Ewa Szmidt-Belcarz. Nie podano kwoty transakcji, natomiast zapowiedziano, że do 2024 roku firma chce zainwestować 350-400 mln zł w e-commerce i sieć sprzedaży stacjonarnej.

W 2021 roku grupa kapitałowa Empik osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 17,3 proc. do 2,12 mld zł (z czego już 48 proc. w internecie) i 26,77 mln zł zysku netto. Na koniec roku miała 326 salonów stacjonarnych, o 32 więcej niż rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Empik daje 6 mln zł za resztę e-Muzyki i Going

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jacek
Podrygi bankruta.
odpowiedź
User
Y
Firma-krzak. Empik chyba nie wie w co sie pakuje
odpowiedź
User
mirek
Kaptur ze strony dużej firmy w takim biznesie to gwarancja niskich świadczen dla twórców muzycznych. Niestety widac to po podobnych modelach biznesowych na rynku cyfrowych dystrybutorów. Poza tym przepłacone mocno, tym bardziej ze ich reputacja jest wątpliwa i raczej artysci nie sa zadowoleni z poziomu obsługi.
odpowiedź