SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Po protestach użytkowników polski lektor tymczasowo przywrócony w Mapach Google

W polskiej wersji Google Maps tymczasowo przywrócono głos polskiego lektora Jarosława Juszkiewicza. Będzie dostępnym, dopóki nie zostanie udoskonalony głos generowany przez sztuczną inteligencję.

Jarosław Juszkiewicz, fot.: FacebookArticle

Głos Jarosława Juszkiewicza wycofano z Map Google na początku mijającego tygodnia. Juszkiewicz w mediach społecznościowych poinformował, że zamiast jego głosu w aplikacji został zastąpiony przez system generowania mowy z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, który jest stosowany obecnie także na platformie Google Asystent.

Wielu internautów krytykowało tę zmianę. Byli przyzwyczajeni do głosu Jarosława Juszkiewicza, ponadto wytykali usterki w nowym systemie komunikatów generowanych komputerowo.

W piątek Juszkiewicz poinformował, że jego głos został przywrócony w Mapach Google. - Wygląda na to, że spędzimy jeszcze trochę czasu razem, przynajmniej do momentu gdy mój cyfrowy następca nie zostanie udoskonalony - wyjaśnił.

- Stało się tak dzięki temu, że chcieliście ze mną zostać i że protestowaliście - podkreślił.

 

Według badania Gemius/PBI w styczniu br. z aplikacji Mapy Google skorzystało 16,32 mln polskich użytkowników, 58,12 proc. wszystkich internautów w naszym kraju.

Jarosław Juszkiewicz bez zmian jest też lektorem w aplikacji nawigacyjnej Yanosik.

Dołącz do dyskusji: Po protestach użytkowników polski lektor tymczasowo przywrócony w Mapach Google

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
nick
Cieszę się że ktoś przejrzał na oczy. I oby NIE TYMCZASOWO. Bo ta maszyna wzmaga w człowieku tylko agresję i irytacje na drodze...
odpowiedź
User
DsA
Swoją drogą to ciekawe doświadczenie: wielkie korporacje zatrudniają w Polsce kretynów, którzy nie zorientowali się, że generator mowy (albo coś takiego) tworzy głos zbliżony do głosu zapijaczonego menela
odpowiedź
User
Radek
Swoją drogą, ciekaw ile osób wcześniej wiedziało, że głos z map należy do prawdziwego człowieka. jeszcze ciekawsze, ile osób się nad tym zastanawiało.
odpowiedź