SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Google pozwany za zagrożenie prywatności użytkowników Google+

Do sądu w Kalifornii wpłynął pozew, w którym dwaj użytkownicy serwisu Google+ obwiniają jego właściciela, koncern Google o narażenia internautów na utratę danych i prywatności. Zdaniem oskarżających firma zataiła przed użytkownikami istotne dla nich informacje łamiąc w ten sposób obowiązujące prawo.

Article

Pozew przeciwko Google skierowali do sądu w San Francisco dwaj użytkownicy serwisu Google+ mieszkający w Kalifornii - Matt Matic i Zak Harris. Twierdzą oni, że zostali narażeni przez koncern na utratę danych i prywatności.

Sprawa dotyczy ujawnionej kilka dni temu luki w zabezpieczeniach Google+. Google przyznał, że usterka została wykryta w marcu br. i zlikwidowana, zastrzegł też że nie ma żadnych dowodów na wyciek danych użytkowników.

Kontrowersje wzbudził jednak fakt, że Google nie poinformował publicznie o istnieniu luki w zabezpieczeniach, która potencjalnie mogła dotyczyć 500 tys. użytkowników serwisu.

Z wewnętrznej korespondencji prowadzonej w Google, do której dotarli dziennikarze „Wall Street Journal” wynikało, że firma postanowiła zataić lukę bezpieczeństwa aby uniknąć skandalu i zarzutów ze strony amerykańskich i europejskich instytucji regulacyjnych zajmujących się ochroną danych użytkowników.

W konsekwencji ujawnienia kłopotów z zabezpieczeniem prywatności internautów oraz wątpliwej polityki informacyjnej Google zapowiedział zamknięcie platformy Google+ dla prywatnych użytkowników, do którego ma dojść w połowie 2019 r.

W pozwie złożonym w San Francisco prawnicy reprezentujący Matta Matica i Zaka Harrisa twierdzą, że Google zatajając fakt wykrycia luki stworzył poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa danych użytkowników, czym naruszył obowiązujące w Kalifornii przepisy prawne. Na razie nie ujawniono jakie są roszczenia autorów pozwu, z kolei Google nie skomentował oficjalnie sprawy.

 

Dołącz do dyskusji: Google pozwany za zagrożenie prywatności użytkowników Google+

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl