SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Google Wallet zostanie zintegrowany z okularami Google Glass

Pojawiły się doniesienia o planowanej integracji usługi płatności Google Wallet z okularami Google Glass.

Article

Jak informuje serwis TechCrunch, powołując się na źródła mające bliski związek z Google, kalifornijska firma chce zintegrować swoją usługę płatności z okularami Google Glass. Rozwiązanie to miałoby posłużyć do szybkiego przesyłania pieniędzy znajomym. Jedyne, co użytkownik musiałby zrobić, do wypowiedzieć komendę „send money” po spojrzeniu na osobę, do której chce zaadresować przelew.

Google już teraz oferuje użytkownikom możliwość przesyłania pieniędzy m.in. za pomocą poczty Gmail. Integracja usługi Wallet z okularami Google Glass miałaby być kolejnym krokiem, w kierunku łatwiejszego dzielenia rachunków w lokalach, udzielania pożyczek lub wzajemnego planowania kosztów. Koszt wykonania takiej transakcji wynosi obecnie 2,9 proc. przesyłanej kwoty (ale nie mniej niż 30 centów).

Google nie potwierdza tych doniesień. Nowe rozwiązanie miałoby zadebiutować w okularach Google Glass w najbliższej przyszłości. Oznacza to jednocześnie, że gadżet będzie musiał mieć stale nawiązaną łączność z serwerami kalifornijskiej firmy obsługującymi płatności.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Google Wallet zostanie zintegrowany z okularami Google Glass

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
BigShopper
Od teraz "Window shopping" nabiera głębszego znaczenia...
8 8
odpowiedź