SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Google wprowadza tryb poufny do mobilnego Gmaila

Google udostępnił w mobilnej aplikacji Gmail funkcję pozwalającą na wysyłanie e-maili w trybie poufnym. Umożliwia ona na zablokowanie dalszego przesyłania czy kopiowania wiadomości, dodatkowo nadawca może też ustalić hasło konieczne do odczytania korespondencji.

Article

Tryb poufny był dotąd dostępny jedynie w wersji Gmaila działającej w przeglądarce internetowej, którą Google przedstawił w kwietniu br. Teraz poinformował, że wprowadza tryb poufny także do mobilnej aplikacji Gmail w jej wersjach do systemów Android i iOS. Dzięki niemu użytkownik wysyłając e-mail może zastrzec by odbiorca tej wiadomości nie mógł przekazać jej dalej, skopiować lub ściągnąć do komputera treści korespondencji, a także wydrukować jej kopii.

W mobilnym Gmailu wprowadzono także dodatkowe opcje ochrony prywatności użytkowników, którzy mogą ustalić jednorazowe hasło konieczne do odczytania e-maila przez odbiorcę.

Aby skorzystać z tej funkcji podczas tworzenia wiadomości użytkownik musi przejść do opcji dodatkowych i w nowym oknie zaznaczyć funkcję wysyłania hasła, które może zostać dostarczone w osobnym e-mailu lub za pośrednictwem SMS-a (w tym drugim wypadku konieczne jest podanie numeru telefonu odbiorcy wiadomości). Przeczytanie korespondencji będzie możliwe dopiero po użyciu hasła. Dodatkowo w opcjach użytkownik może też wyznaczyć termin wygaśnięcia e-maila, po którym stanie się niedostępny dla adresata.

Nowe funkcje związane z poufnością pojawiają się w mobilnej aplikacji Gmaila niedługo po tym, jak w lipcu br. pojawiły się oskarżenia o to, że niektórzy deweloperzy aplikacji przeznaczonych do obsługi Gmaila mają wgląd w treść wiadomości użytkowników. Google zaprzeczył wówczas twierdząc, że nie czyta korespondencji i podejmie dodatkowe działania zapewniające prywatność użytkowników Gmaila.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Google wprowadza tryb poufny do mobilnego Gmaila

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
privat
Kolejne narzędzie do zbierania danych o użytkownikach przez google.
odpowiedź
User
d
Kolejne narzędzie do zbierania danych o użytkownikach przez google.


Boli? Nie używaj
odpowiedź
User
Jakub
Tak, a za zrobienie zdjęcia / zdjęcie screenshota zastrzeżonego emaila będę blokować konto
odpowiedź