SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grand Prix, złoto i srebro dla agencji McCann Poland na Cannes Lions

Kampania “Room for everyone” zrealizowana przez agencję McCann Poland dla Mastercard zdobyła trzy pierwsze nagrody na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Kreatywności Cannes Lions. Została nagrodzona Grand Prix oraz Złotym i Srebrnym Lwem. 

Projekt “Room for everyone” otrzymał Grand Prix w kategorii Creative Data, Złotego Lwa w kategorii Direct Lions i Srebro w kategorii Creative B2B. 

Agencja została nominowana łącznie w 14 kategoriach: w 12 (w tym do nagrody Titanium) za kampanię “Room for everyone”, i w 2 - za projekt “Where to settle”.  W obu przypadkach były to projekty realizowane dla Mastercard.

“Room for everyone” - o czym jest?

Kampania „Room for everyone” wykorzystuje narzędzie GdzieJakiBiznes, powstała z myślą o polskich i ukraińskich mikroprzedsiębiorcach. Promuje ona ideę biznesów komplementarnych, czyli takich, które funkcjonując w pobliżu siebie lepiej prosperują i pozytywnie wpływają na pozostałe przedsiębiorstwa w danej lokalizacji. Narzędzie, GdzieJakiBiznes od Mastercard odpowiada na potrzeby osób, które mają pomysł na biznes, rekomendując potencjalnie najlepsze miejsce do jego prowadzenia. Opierając się na danych, narzędzie oceni lokalizacje, w której planowana działalność ma największe szanse powodzenia. 

Platforma GdzieJakiBiznes.com stworzona została w oparciu o zanonimizowane dane o trendach zakupowych od Mastercard oraz dodatkowe informacje dostarczone przez partnerów programu, takie jak zagęszczenie ruchu czy poziom natężenia hałasu w danej lokalizacji. Dostęp do tych danych i analiz zarezerwowany był dotychczas dla dużych firm i korporacji. Teraz, bez dodatkowych opłat, skorzystać z nich mogą wszyscy zainteresowani przedsiębiorcy. Narzędzie dostarcza dane dla 37 największych miast w Polsce. Dzięki współpracy z Grupą Morizon-Gratka, użytkownicy platformy otrzymują także bezpośredni dostęp do aktualnych ofert kupna lub wynajmu lokali usługowych, dopasowanych do ich potrzeb i możliwości budżetowych. 

Narzędzie GdzieJakiBiznes powstało we współpracy z agencjami McCann, która jest współautorem koncepcji platformy, strategii komunikacji i kreacji oraz Brand New Galaxy, która jest partnerem technologicznym odpowiedzialnym za stworzenie narzędzia, jego optymalizację technologiczną, analitykę oraz media performance. 

Materiały do kampanii „Room for Everyone” zostały przygotowane we współpracy z domem produkcyjnym Dynamo Film, a za realizację spotów odpowiada Tomek Okulicz. Za strategię i realizację kampanii PR odpowiada Agencja Solski Communications. W sierpniu tego roku, narzędzie GdzieJakiBiznes zostanie wdrożone również w Czechach i na Słowacji. 

Festiwal Cannes Lions ruszył 17 czerwca i potrwa do 22 czerwca. 

Dołącz do dyskusji: Grand Prix, złoto i srebro dla agencji McCann Poland na Cannes Lions

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl