SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Gremi Media przed debiutem giełdowym wchłonęła Uważam Rze i Gremi Business Communication

Fima Gremi Media połączyła się z dwoma swoimi spółkami zależnymi: Uważam Rze i Gremi Business Communication (wszystkie należą do grupy KCI). To elementem optymalizacji struktury Gremi Media przed jej planowanym debiutem giełdowym.

Article

Połączenie nastąpiło poprzez przeniesienie całego majątku Uważam Rze i Gremi Business Communication do Gremi Media w ramach sukcesji uniwersalnej oraz rozwiązania dwóch pierwszych spółek bez przeprowadzania likwidacji. Fuzja odbyła  się bez podwyższania kapitału zakładowego Gremi Media.

Gremi Business Communication jest wydawcą „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” oraz ich serwisów internetowych, a Uważam Rze - miesięczników „Uważam Rze” i „Uważam Rze Historia”.

Gremi Media ma zadebiutować na warszawskiej giełdzie w pierwszej połowie przyszłego roku. - Termin debiutu giełdowego uzależniamy od koniunktury na warszawskim parkiecie - zaznaczyła w czerwcu br. w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Iwona Liszka-Majkowska, wiceprezes firmy.

Spółka w ostatnich latach przejęła aktywa należące wcześniej do Presspubliki, którą grupa kapitałowa Grzegorza Hajdarowicza kupiła w 2011 roku, płacąc za 49 proc. udziałów 55 mln zł firmie PW „Rzeczpospolita” i ok. 80 mln zł funduszowi Mecom za 51 proc. Pod koniec kwietnia br. spłaciła resztę kredytu zaciągniętego na pakiet większościowy, a w lipcu br. uregulowała ostatnie należności wobec PW „Rzeczpospolia”.

Grupa kapitałowa KC w segmencie mediów (obejmującym spółki Gremi Business Communication, Gremi Media, e-Kiosk i Uważam Rze) w trzech kwartałach br. zanotowała 81,17 mln zł wpływów z działalności kontynuowanej i 1,91 mln zł straty netto.

Dołącz do dyskusji: Gremi Media przed debiutem giełdowym wchłonęła Uważam Rze i Gremi Business Communication

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl