SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Gremi Media: o 34 proc. więcej wpływów z digitalu dzięki e-Kioskowi

W pierwszym kwartale br. wpływy Grupy Gremi Media (wydającej m.in. „Rzeczpospolitą” i „Parkiet”) z segmentu cyfrowego były o 34 proc. wyższe niż rok wcześniej, a ich udział w łącznych przychodach spółki wzrósł z 29 do 37 proc. - To efekt długofalowej strategii, w ramach której dywersyfikujemy kanały przychodowe i stawiamy na digital - komentuje Dariusz Bąk, prezes Gremi Media.

Dariusz Bąk Article

Jak już podaliśmy, w minionym kwartale segment mediowy Grupy KCI, którego zdecydowaną większość stanowi Gremi Media, zanotował 27,61 mln zł wpływów ze sprzedaży (o 430 tys. zł mniej niż rok wcześniej) i 178 tys. zł zysku netto (wobec 314 tys. zł straty przed rokiem).

W środę Gremi Media podała, że od stycznia do marca br. miała 27,1 mln zł wpływów ze sprzedaży (po wzroście o 6 proc. w skali roku), 2,03 mln zł zysku EBITDA (18 proc. więcej niż rok wcześniej) i 178 tys. zł zysku netto.

W segmencie cyfrowym wpływy Gremi Media wyniosły 10,1 mln zł, o 34 proc. więcej niż przed rokiem. Ich udział w całkowitych przychodach firmy wzrósł w skali roku z 29 do 37 proc.

Spółka uzasadnia to m.in. rekordowymi wynikami firmy e-Kiosk (ma 50 proc. jej udziałów), która z zeszłym kwartale zanotowała 10,44 mln zł wpływów i 585 tys. zł zysku netto. Ponadto Gremi Media ma 49 proc. udziałów w platformie rekrutacyjnej Kariera.pl 47 proc. akcji spółki MMC organizującej konferencje biznesowe (w minionym kwartale miała ona 2,42 mln zł wpływów i 13 tys. zł straty netto) oraz 50 proc. akcji agencji public relations ComPress (w zeszłym kwartale miała 370,3 tys. zł wpływów i 72,5 tys. zł straty netto).

- Pomimo tego, że nasza sprzedaż charakteryzuje się sezonowością i tradycyjnie w pierwszym kwartale roku jest nieco niższa niż w pozostałym okresie, wygenerowaliśmy solidne wyniki. To efekt długofalowej strategii, w ramach której dywersyfikujemy kanały przychodowe i stawiamy na digital - komentuje Dariusz Bąk, prezes Gremi Media. - Z producenta treści stajemy się coraz bardziej wszechstronnym dostawcą komplementarnych usług i produktów skierowanych do odbiorców mediów. Celem tych działań jest dalsza ekspansja w obszarach biznes, finanse i prawo - zapowiada.

W kwietniu br. firma uruchomiła strukturę analityczną BFPconceptLab, którą kierują Joanna Żero i Jarosław Machocki.

Gremi Media szykuje się obecnie do wejścia na rynek giełdowy NewConnect. Przekształciła się już w spółkę akcyjną i złożyła wniosek o wprowadzenie jej nowych akcji do obrotu giełdowego. Ponadto zamierza sprzedać maksymalnie 683,2 tys. akcji w ofercie niepublicznej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Gremi Media: o 34 proc. więcej wpływów z digitalu dzięki e-Kioskowi

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl