SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Grupa ATM na giełdę

Medialna ATM Grupa chce w listopadzie zadebiutować na GPW

ATM Grupa S.A., jeden z największych polskich producentów telewizyjnych przygotowuje się do wejścia na warszawską giełdę.

W tym celu z dniem 1 kwietnia ATM został przekształcony w spółkę akcyjną. Obecnie oficjalna nazwa holdingu to ATM Grupa S.A.

Zmiana podyktowana jest koniecznością dostosowania się do warunków, jakie musi spełnić firma wkraczająca na parkiet. Na początku roku w ATM przeprowadzony został audyt finansowy, w wyniku którego spółka oceniona została bardzo wysoko. Również w pierwszym kwartale 2003 r. ATM - jako jedna z nielicznych firm w branży TV na świecie - uzyskał certyfikat zarządzania jakością ISO 9001:2000 wydany przez DNF.

Wszystkie te działania - połączone z sukcesem ATM na ostatnich targach MIPTV w Cannes - obliczone są na stworzenie we Wrocławiu nowocześnie zarządzanego zgodnie z europejskimi i światowymi standardami przedsiębiorstwa, które będzie mogło w najbliższej przyszłości działać na międzynarodowym rynku produkcji telewizyjnej i filmowej.

"W ciągu miesiąca przekażemy nasz prospekt emisyjny Komisji Papierów Wartościowych i Giełd" - powiedział w środę Tomasz Kurzewski, współwłaściciel i zarazem przewodniczący rady nadzorczej ATM Grupy, która jest firmą rodzinną.

Poinformował, że w ofercie publicznej zostanie zaoferowane inwestorom minimum 25 proc. akcji ATM Grupy. Nie chciał jednak ujawnić, ile spółka będzie chciała pozyskać środków.

W tym roku ATM Grupa 60 proc. wyprodukowanych przez siebie materiałów sprzeda Telewizji Polsat.

ATM Grupa S.A. jest producentem miedzy innymi serialu "¦wiat według Kiepskich", dwóch edycji programu reality show "Bar" oraz teleturniejów "Życiowa szansa", "Awantura o Kasę" i "Rosyjska Ruletka".

Spółka powstała we Wrocławiu w 1992 roku jako ATM Total Vision. Pracujący w niej dziennikarze, kamerzyści i realizatorzy realizowali programy telewizyjne dla Telewizji "Echo" - pierwszej w Europie Wschodniej prywatnej stacji telewizyjnej. W 1995 została przekształcona w "ATM sp. z o.o.". Od kwietnia tego roku działa jako spółka akcyjna.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa ATM na giełdę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl