SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa K2 z 27 mln zł wpływów i 3,2 mln zł zysku EBITDA. „Kwartał tylko częściowo dotknięty efektem pandemii”

W zeszłym kwartale grupa kapitałowa K2 miała szacunkowo 27 mln zł wpływów, 3,2 mln zł zysku EBITDA i 1,4 mln zł zysku EBIT. - Pierwszy kwartał  był tylko częściowo dotknięty efektem pandemii COVID-19 - zaznacza firma.

Paweł Wujec, prezes K2Article

Według szacunkowych, niezaudytowanych danych w zeszłym kwartale przychody sprzedażowe grupy K2 zmalały rok do roku z 27,7 do 27 mln zł, zysk EBITDA wzrósł z 1,5 do 3,2 mln zł, a wynik EBIT poszedł w górę z 0,3 mln zł straty do 1,4 mln zł zysku.

- Poprawa wyniku operacyjnego i EBITDA wynika z niższej bazy kosztowej w stosunku do roku ubiegłego i zrównoważonego rozwoju większości jednostek biznesowych w pierwszym kwartale b.r., który był tylko częściowo dotknięty efektem pandemii COVID-19 - stwierdziła firma w komunikacie giełdowym. W komunikacie z drugiej połowy marca zaznaczyła, że wskutek epidemii może zanotować spadek sprzedaży, ale nie potrafi określić, jak duże jest to ryzyko.

Raport finansowy za miniony kwartał grupa K2 opublikuje w najbliższy czwartek.

Do grupy kapitałowej K2 należą agencje marketingowe K2 i K2 Precise oraz spółki informatyczne Fabrity i Oktawave. W ub.r. grupa K2 zanotowała wzrost przychodów sprzedażowych ze 108,79 do 109,69 mln zł oraz spadek wyniku netto z 2,32 mln zł zysku do 1,83 mln zł straty. Znacząco pogorszyły się wyniki agencji K2.

Od stycznia br. w zarządzie K2 są Michał Paschalis-Jakubowicz i Artur Piątek, a w lutym funkcję prezesa objął Paweł Wujec, poprzednio związany z Agorą.

K2 jest notowana od 12 lat na warszawskiej giełdzie. W zeszły piątek na koniec sesji kurs spółki wynosił 6,75 zł, co daje jej kapitalizację w wysokości 16,77 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa K2 z 27 mln zł wpływów i 3,2 mln zł zysku EBITDA. „Kwartał tylko częściowo dotknięty efektem pandemii”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl