SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa K2 z 75,7 mln zł wpływów i 5,1 mln zł zysku EBITDA w trzech kwartałach br.

W minionych trzech kwartałach Grupa K2 zanotowała szacunkowo 75,7 mln zł wpływów ze sprzedaży (wobec 76 mln zł rok wcześniej) i 5,1 mln zł zysku EBITDA (w pierwszych trzech kwartałach ub.r. było to 6,4 mln zł).

Tomasz TomczykArticle

Zysk Grupy K2 z działalności operacyjnej zmalał z 2,4 mln zł w pierwszych trzech kwartałach ub.r. do 1,5 mln zł w minionych trzech kwartałach.

Z kolei w zeszłym kwartale firma osiągnęła 75,7 mln zł wpływów sprzedażowych, 1,5 mln zł zysku z działalności operacyjnej oraz 5,1 mln zł zysku EBITDA. W komunikacie giełdowym zaznaczyła, że 0,6 mln zł kosztował program opcyjny dla członków kierownictwa jej spółki zależnej Fabrity.

Są to szacunkowe dane skonsolidowane Grupy K2. Jej pełny raport finansowy za miniony kwartał i trzy kwartały br. zostanie opublikowany w czwartek.

Do Grupy K2 należą w całości spółki K2 (to jednostka dominująca), K2 Media, K2 Search, K2.pl, S3, Good, K2 TM, Oktawave i Fabrity. Głównymi akcjonariuszami firmy są AGS A/S (16,84 proc.) i jej były prezes Janusz Żebrowski (16,47 proc.).

Od jesieni 2016 roku Grupa K2 prowadziła przegląd opcji strategicznych obejmujący m.in. rozmowy z kilkoma potencjalnymi inwestorami. W sierpniu br. je zakończyła, nie zdecydowała się na sprzedaż swoich aktywów, uznając złożone jej oferty za niesatysfakcjonujące. Firma zapowiedziała też, że chce rozwijać się organicznie, m.in. poprzez nowe projekty uzupełniające zakres jej usług oraz wzrost wpływów z zagranicy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa K2 z 75,7 mln zł wpływów i 5,1 mln zł zysku EBITDA w trzech kwartałach br.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl