SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa ZPR Media: Katarzyna Białek prezesem Radia Eska, zwolniona Anna Kamińska

Katarzyna Białek zastąpiła Leszka Kozioła na stanowisku prezesa Radia Eska. Natomiast z Grupą ZPR Media po 25 latach pracy żegna się Anna Kamińska.

Od lewej: Katarzyna Białek i Anna KamińskaArticle

Leszek Kozioł z Grupą ZPR Media pożegnał się w drugiej połowie kwietnia, po prawie 20 latach pracy. - W najbliższym czasie zamierzam skupić się na rozwoju Radia Wielkopolska oraz innych projektach pozamedialnych, które prowadzę - zapowiedział.

Na stanowisku wiceprezesa spółki Time (wydającej m.in. „Super Express”) Kozioła zastąpił Michał Hejka, który dalej pełni funkcje prezesa spółek IDMnet i Accorp.

Natomiast funkcję prezesa spółki Radio Eska po Leszku Koziole w maju przejęła Katarzyna Białek. Potwierdziła to portalowi Wirtualnemedia.pl Monika Polewska, rzeczniczka prasowa Grupy ZPR Media.

Katarzyna Białek jest związana z Grupy ZPR Media od 1997 roku. Odpowiada za rozwój projektów internetowych, m.in. serwisów tematycznych, przedsięwzięć e-commerce, mobilnych wersji serwisów internetowych. Pełniła wiele funkcji menedżerskich i zarządczych, jesienią 2017 roku została prezesem firmy Time, jest też w zarządach spółek IDMnet, Totalbet i Supermedia.

Z Grupą ZPR Media żegna się natomiast Anna Kamińska. Została zwolniona w ramach oszczędności wprowadzanych w firmie.

Przez ostatnie trzy lata Kamińska była dyrektor zarządzającą segmentem czasopism i serwisów budowlanych Grupy ZPR Media. Odpowiadała m.in. za miesięcznik „Murator” i „Architektura-murator” oraz ich wydania specjalne, informatory i katalogi (m.in. „Informator Budowlany”, „Informator Instalacyjny”) oraz witryny internetowe Murator.pl, Forum.murator.pl, Muratorplus.pl i Architektura.murator.pl.

Wcześniej pełniła w firmie funkcje szefowej działu i redaktor naczelnej „Informatora Budowlanego” oraz redaktor naczelnej„Muratora”.

W połowie kwietnia oszczędności wprowadzono części mediowej grupy ZPR. Spółki ZPR Media (zajmuje się produkcją tv) i Time porozumiały się z pracownikami co do obniżki wynagrodzeń i wymiaru pracy o maksymalnie 20 proc. przez pół roku. Firmy chcą skorzystać ze wsparcia w ramach tzw. tarczy antykryzysowej. Ich kierownictwa będą natomiast zarabiać o 20-40 proc. mniej do końca br.

W marcu i kwietnia Grupa ZPR Media zrezygnowała z miesięczników „Podróże” i „Żagle”, a w maju zamknęła miesięcznik „Zdrowie”. Z firmą rozstali się niektórzy wieloletni menedżerowie, m.in. dyrektor marketingu Grupy Super Express Dominik Malczewski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa ZPR Media: Katarzyna Białek prezesem Radia Eska, zwolniona Anna Kamińska

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ketchup
"Zwolniona". Mocny i jednoznaczny komunikat.
odpowiedź
User
a
"Zwolniona". Mocny i jednoznaczny komunikat.


no tak, a jak oceniacie muratora na tle innych magazynów?
odpowiedź
User
bu
Anna Kamińska była Wydawcą segmentu budowlany dobre 10 lat. Wcześniej - wieloletnia Redaktor Naczelna Muratora. W firmie ponad 20 lat.
odpowiedź