SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

HBO Max pozbywa się ze swojej biblioteki „Zwariowanych melodii” i „Flinstonów”

Warner Bros. Discovery robi porządki w bibliotece HBO Max. Z oferty znikną krótkometrażowe „Zwariowane melodie” i odcinki „Flintstonów”.

„Zwariowane melodie”, HBO MaxArticle

31 grudnia HBO Max usunęło z oferty część sezonów „Zwariowanych melodii”. Nadal w serwisie dostępne są sezony 1-15, które obejmują 255 filmów krótkometrażowych z lat 1930-49, niedostępne są już kolejne sezony, od 16. do 31.

Zmiany w ofercie HBO Max

Ponadto HBO Max wycofało łącznie 78 odcinków „Flinstonów”. W serwisie nadal dostępne są trzy pierwsze sezony klasyka Hanna-Barbera, ale nie ma kontynuacji, czyli sezonów od 4. do 6.

„Zwariowane melodie” i „Flintstonowie” to pozycje licencjonowane dla HBO Max od Warner Bros. w ramach umowy wewnątrz firmy. Te umowy licencyjne wygasły z końcem 2022 roku, a HBO Max ich nie odnowiło, dążąc do obniżenia wydatków. Nie jest jasne, czy „Zwariowane melodie” i „Flintstonowie”, których nie ma już w HBO Max, będą dostępne na innych platformach streamingowych.

 

Efekty fuzji

Od czasu przejęcia WarnerMedia przez Discovery w celu utworzenia Warner Bros. Discovery, firma dokonała szeregu cięć mających na celu zmniejszenie wydatków. Obejmowało to anulowanie oryginalnego serialu HBO Max „Minx” i „The Nevers” HBO. Wcześniej HBO Max usunęło z oferty wiele tytułów filmowych i oryginalnych seriali oraz 200 starszych odcinków „Ulicy Sezamkowej”.

Wiosną nowa nazwa platformy i nowy cennik

Warner Bros. Discovery przygotowuje połączoną platformę HBO Max-Discovery+, która ma zostać uruchomiona w USA wiosną 2023 roku. Firma nie ogłosiła jeszcze szczegółów dotyczących ceny ani nazwy.

Dołącz do dyskusji: HBO Max pozbywa się ze swojej biblioteki „Zwariowanych melodii” i „Flinstonów”

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ulkiks
HBO było spoko, ten Max to jakieś nieporozumienie. Piszę to chociaż jestem ich abonentem.
odpowiedź
User
Bob
To jest parodia, a nie poważnych gracz steamingu... Jak można usunąć SWOJE seriale i filmy ze SWOJEJ platformy. Porażka
odpowiedź
User
kolis
To jest parodia, a nie poważnych gracz steamingu... Jak można usunąć SWOJE seriale i filmy ze SWOJEJ platformy. Porażka


Lepsze pytanie: jak można ich nie dodać we wszystkich krajach? Bo to całe usuwanie o którym pisze redaktor to głównie USA dotyczy. Reszta świata od zawsze większości tego po prostu tam nie miała.
odpowiedź