SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

IBM: nowe systemy mainframe z14ZR1 i LinuxOne (wideo)

Firma IBM ogłosiła wprowadzenie pierwszego serwera mainframe, którego rozmiar odpowiada szerokości standardowej szafy 42U. Będzie on oferowany w dwóch modelach: IBM z14 ZR1 oraz IBM LinuxOne Rockhopper II.

Article

Rozszerzając wprowadzoną w ubiegłym roku linię z14, IBM stworzył 19-calowe systemy IBM Z w konstrukcji "single-frame". Powstały one z myślą o instalacji zarówno w chmurowych centrach danych, jak również o ich wykorzystaniu w prywatnych środowiskach chmurowych. Firma planuje również wykorzystać nowe systemy z14 ZR1 we własnych centrach przetwarzania danych działających w modelu chmury publicznej.

Nowy, 19-calowy serwer z14ZR1, jest zdolny do przetwarzania ponad 850 milionów całkowicie zaszyfrowanych transakcji dziennie. Nie wymaga dużej przestrzeni, specjalnego chłodzenia czy zasilania i stanowi wdrożenie technologii pervasive encryption i Secure Service Container.

Nowe systemy IBM zaprojektowano, by udostępnić rozwiązania z dziedziny bezpieczeństwa także w środowisku linuksowym, wykorzystując technologię IBM Secure Service Container. W efekcie można zabezpieczyć dane przed wewnętrznymi zagrożeniami na poziomie systemu, pochodzącymi od użytkowników o wysokim stopniu uwierzytelnienia, czy przed hakerami, którzy przejmą ich dane dostępowe, jak również przed zagrożeniami zewnętrznymi. Do wdrożenia Secure Service Container wystarczy umieszczenie aplikacji w kontenerze Dockera. Można nią zarządzać przy użyciu narzędzia Docker i Kubernetes.

Nowa oferta systemów z14ZR1 oraz LinuxOne to wzrost pojemności, wydajności, pamięci oraz większy cache w prawie wszystkich aspektach działania. ZR1 może stanowić podstawę rozwiązania IBM Cloud Private, tworząc miniaturowe centrum przetwarzania danych obejmujące przestrzeń dyskową, infrastrukturę sieciową i inne elementy w ramach jednego serwera.

Zapowiedź nowych serwerów IBM związana jest z wprowadzeniem chmurowej usługi oferującej ochronę danych na poziomie technologii mainframe. Pozwala ona deweloperom na budowanie i utrzymywanie aplikacji, które są chronione dzięki szyfrowaniu informacji w pamięci, zarówno w trakcie przetwarzania, jak i gdy nie są używane. Rodzina usług IBM Cloud Hyper Protect obejmuje cztery nowe usługi, udostępnione dzięki wprowadzeniu IBM Z do globalnej sieci centrów przetwarzania danych IBM.

Dołącz do dyskusji: IBM: nowe systemy mainframe z14ZR1 i LinuxOne (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl