SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

IBM wprowadza serwery LinuxOne

IBM ogłosił wprowadzenie nowych serwerów LinuxOne oraz przeznaczony do nich zestaw otwartych aplikacji i narzędzi branżowych. Dodatkowo firma udostępniła chmurę dla deweloperów oraz kody źródłowe oprogramowania.

Article

LinuxOone to zestaw rozwiązań stworzony z myślą o średnich i dużych przedsiębiorstwach, obejmujący sprzęt, oprogramowanie i usługi. W jego skład wchodzą dwa systemy. Pierwszy z nich – LinuxOne Emperor - wykorzystuje serwery IBM z13 i jest w stanie analizować transakcje w czasie rzeczywistym. System jest skalowalny do 8 tys. maszyn wirtualnych lub tysięcy kontenerów. Z kolei LinuxOne Rockhopper to rozwiązane dla klientów z rynków wschodzących, którzy mają ograniczone zasoby na serwer.

Jak zapewnia IBM, serwery LinuxOne zapewniają większe bezpieczeństwo w porównaniu do rozwiązań wyposażonych w klucze nieszyfrowane oraz do 28 razy większą wydajność niż standardowe technologie z kluczami szyfrowanymi.

Nowe serwery LinuxOne oraz z Systems będą również w stanie obsługiwać otwarte aplikacje i narzędzia branżowe, w tym Apache Spark, Node.js, MongoDB, MariaDB, PostgreSQL oraz Chef. Są one w stanie działać płynnie na maszynach mainframe, podobnie jak na innych platformach. Serwery LinuxOne będą również zapewniały wirtualizację dzięki zgodności z hipernadzorcami KVM oraz SUSE. Z kolei Canonical planuje udostępnić dystrybucję Ubuntu na LinuxOne oraz z Systems.

Ponadto jako wkład w „Open Mainframe Project” realizowany przez Linux Foundation, IBM udostępnił około pół miliona linii kodu, w głównej mierze pochodzącego z oprogramowania do analityki predykcyjnej. Firma stworzyła także chmurę LinuxOne Developer Cloud, która funkcjonuje jako wirtualny silnik R&D umożliwiający tworzenie, testowanie i wdrażanie aplikacji, w tym mobilnych i działających w chmurach hybrydowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: IBM wprowadza serwery LinuxOne

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl