SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

IDMnet jako broker reklamowy NK.pl stawia na wideo, mobile i badania

Sieć IDMnet (Grupa ZPR) rozpoczęła wyłączną obsługę serwisu społecznościowego NK.pl w zakresie rozwoju i sprzedaży oferty reklamowej. Z kolei Pollster będzie realizować badania wśród użytkowników portalu, a AdAction (obie firmy też należą do Grupy ZPR) rozwijać jego ofertę gier i aplikacji mobilnych.

Anna KaczmarskaArticle

IDMnet nawiązał współpracę z NK.pl w efekcie zorganizowanego przez portal przeglądu ofert. Umowę podpisano bezterminowo.

W ramach współpracy IDMnet zarządza i sprzedaje ofertę reklamową NK.pl. Portal został już włączony do portfolio IDMnetu, zasilając wybrane pakiety. W efekcie całkowity zasięg miesięczny sieci wzrósł z 14,15 mln do 15,37 mln użytkowników.

W marcu br. NK.pl odwiedziło 6,12 mln internautów (według Megapanelu PBI/Gemius - zobacz jego pełne wyniki).

- Na pewno wprowadzimy na NK.pl nowe formaty reklamowe, chociażby linki tekstowe. Inaczej będziemy segmentować profile użytkowników - zapowiada w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Anna Kaczmarska. IDMnet zamierza mocno rozwinąć reklamę wideo i mobilną na portalu. - NK.pl to nadal największy polski serwis społecznościowy, z ogromnym potencjałem reklamowym. Może nie jest już tak modny jak wcześniej, ale znakomicie pasuje do naszego portfolio - podkreśla.

Przypomnijmy, że NK.pl jesienią ub.r. zlikwidował swój dział sprzedaży reklam, a także pion rozwoju i badań, zwalniając ich pracowników (przeczytaj o tym więcej).W lutym br. portal rozpoczął współpracę z agencją Admatice, założoną przez jego byłych menedżerów, przy czym pełni ona funkcję doradczą, a nie brokerską.

Współpraca IDMnetu z NK.pl obejmuje też działania dwóch innych firm z Grupy ZPR: Pollster i AdAction. Pierwsza przejęła kompetencje zlikwidowanego działu badawczegoNK.pl, zajmuje się realizacją badań wśród użytkowników portalu i analizą ich danych na potrzeby reklamowe. Druga będzie rozwijać portfolio gier i aplikacji mobilnych portalu oraz współpracować przy realizacji w nich kampanii reklamowych. W najbliższym czasie w serwisie pojawi się sporo nowych gier i aplikacji.

IDMnet podkreśla, że zdecydowała się na współpracę z NK.pl nie przede wszystkim po to, by znacząco zwiększyć swój zasięg. - Sieć taka jak nasza nie jest już jedynie zbiorem witryn opakowanych w różne pakiety, tylko zespołem zajmującym się optymalną monetyzacją oferty każdego serwisy, przy pomocy różnych formatów reklamowych, narzędzi sprzedażowych i badawczych. Dlatego duży zasięg nie jest już tak ważny - tłumaczy Anna Kaczmarska. - Zresztą w ciągu ostatnich trzech lat liczbę współpracujących z nami stron zmniejszyliśmy z 700 do ponad 200. Sukcesywnie skupiamy się na najważniejszych dla nas segmentach tematycznych, takich jak kobieta, budownictwo, biznes, gry i treści audio/wideo - opisuje.

Dołącz do dyskusji: IDMnet jako broker reklamowy NK.pl stawia na wideo, mobile i badania

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Arek
To nieprawdopodobne, jak szybko postępuje degradacja zasięgowa NK.pl. Produkt, ktory byl wrecz wymarzonym kandydatem do stania sie czymś w rodzaju Allegro, tyle ze na rynku socialowy i jaki potencjal w nim drzemal, zostal kompletnie, totalnie spi........ony, przez ludzi bez pomyslu, wizji, konsekwencji.

Caly management, który przewinął sie przez ten biznes przez te wszystkie lata powinien byc na stale ostemplowany w branzy, jako goście, którzy popsuli przysłowiową "metalową kulkę"
odpowiedź
User
marlon brando
Teraz NK to statek tonący, dlatego nie można tego traktować jak sukcesu. IDMnet może i trochę zarobi ale to nie jest coś na co się rzucą reklamodawcy :D
odpowiedź