SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

IE niekwestionowanym liderem

Z badania przeprowadzonego przez holenderską firmę OneStat.com wynika, że już co dziesiąty internauta korzysta z przeglądarki Firefox.

Jak się okazuje, nie przeszkadza to jednak Internet Explorerowi dzierżyć pozycji lidera - i to w sposób niekwestionowany.

Według najnowszych wyników udział na rynku przeglądarki Mozilli wynosi 11,51% - od kwietnia 2005r. wzrósł więc o 2,82%. Z kolei wynik produktu Microsoftu to 85,45%, który od kwietnia zmalał o 1,18%.

Według OneStat.com Firefox największą popularnością cieszy się wśród mieszkańców Stanów Zjednoczonych (14,07%) i Kanady (16,98), natomiast dużo gorzej przeglądarka Mozilli przyjmowana jest np. przez mieszkańców Wielkiej Brytanii (tylko 4,94%). Dane OneStat.com opierają się na badaniu przeprowadzonym na dwóch milionach internautów ze stu krajów świata, którzy odwiedzali stronę internetową firmy. Do wykrywania, z jakiej korzystają przeglądarki, zastosowany został specjalny kod JavaScript. Na dalszych miejscach, według OneStat.com, uplasowały się następujące przeglądarki: Apple Safari (1,75%), Netscape (0,26%) oraz Opera (0,77%).

Co ciekawe, badania dotyczące popularności przeglądarek internetowych przeprowadzone przez firmy amerykańskie pokazują wyniki zupełnie odmienne, niż rezultaty OneStat.com. Według nich, jeszcze nie tak dawno udziały Firefoxa zamiast rosnąć, spadały. Czy różnica w obliczeniach wynika tylko i wyłącznie z innego sposobu mierzenia? Nie wiadomo.
 
Źródło: The Register

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: IE niekwestionowanym liderem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl