SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Iga Mackiewicz odchodzi z Eski, jej obowiązki przejmie Olgierd Wojtkowiak

Olgierd Wojtkowiak przejął obowiązki Igi Mackiewicz po tym, jak wczoraj Grupa ZPR Media zdecydowała o rozstaniu z nią. Mackiewicz była dyrektorem programowym Radia Eska i kanału telewizyjnego Eska TV.

Iga MackiewiczArticle

Wojtkowiak jest tymczasowym szefem - do czasu powołania nowego dyrektora. - Rozstaliśmy się za porozumieniem stron. Mieliśmy inne wizje prowadzenia Eski, ja i zarząd. Można powiedzieć, że zaszło coś w rodzaju różnicy charakterów. Dla mnie to nie jest zaskoczenie, nic tu nie odbyło się z dnia na dzień - komentuje swoje odejście w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Iga Mackiewicz. Dodała też, że obyło się bez burzliwych rozmów, chociaż dyskusje na temat różnic w wizji prowadzenia stacji trwały już od jakiegoś czasu.

Grupa ZPR Media nie komentuje powodów rozstania z Mackiewicz. Według nieoficjalnych naszych ustaleń przyczyną było niezadowolenie z wyników osiąganych przez sieć Eska i kanał Eska TV.

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, Mackiewicz na razie nie planuje związać się zawodowo z żadnym medium. - Po prostu muszę odpocząć. Ostatnio bardzo dużo pracowałam, zasłużyłam na oddech - powiedziała nam.

Iga Mackiewicz pracowała w Radiu Eska od 2001 roku. Zaczynała jako sekretarz redakcji, następnie była szefem muzycznym Radia Eska Warszawa. Wraz z Olgierdem Wojtkowiakiem pełniła obowiązki szefa muzycznego sieci Radia Eska. W latach 2012-2014 współprowadziła z Szymonem Majewskim program „Szymorning”. W 2014 roku objęła stanowisko dyrektor programowej Eski, wówczas też jej zastępca został Olgierd Wojtkowiak - dyrektor muzyczny tej stacji. Z Grupą Time związany jest od 2003 roku. Zaczynał jako szef muzyczny Gold FM.

Spadki słuchalności notuje także Radio Eska. Z danych Radio Track Millward Brown wynika, że w okresie od stycznia do marca 2017 roku udział w rynku sieci radiowej Eska wśród słuchaczy w wieku od 15 do 75 lat wyniósł 6 proc., czyli o 0,7 pkt. proc. mniej, niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

Według danych Nielsen Audience Measurement w marcu br. udział rynkowy Eska TV wyniósł 0,04 proc. - po drastycznym spadku o 91,11 proc. W marcu 2016 roku kanał notował udział na poziomie 0,45 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Iga Mackiewicz odchodzi z Eski, jej obowiązki przejmie Olgierd Wojtkowiak

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tom
A w esce kraków brak poranka miedzy 6;30 a 7;00,oraz wyłaczane sa wejscia dja o 15.55,16.55,17.55
odpowiedź
User
pavv
Pewnie chciała zmiany pendrive z którego leci muzyka z 2 GB na 4 GB i wyleciała.
odpowiedź
User
df
#dobrazmiana. Zaraz Towarzystwo Dziennikaskie, KOD-y alimenciarze i inne lewactwo będzie protestować i słać skargi do Brukseli.
odpowiedź