SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

W drugą rocznicę „Układu Otwartego” Janke startuje z codziennym serwisem informacyjnym

Od wtorku, 19 września Igor Janke rozpoczyna nadawanie codziennych serwisów informacyjnych w ramach „Układu Otwartego” – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Igor Janke Article

W niedzielę,17 września na imprezie z okazji drugich urodzin „Układu Otwartego” jego twórca, Igor Janke zapowiedział, że w ramach podcastu rusza nowy serwis informacyjny, o nazwie „Układ Poranny”. Będzie on dostępny codziennie od poniedziałku do piątku punktualnie o 7 rano na platformach podcastowych i YouTube. 

– Serwis będzie się składał z kilku pogłębionych wiadomości z elementami analiz, dotyczących najciekawszych wydarzeń na świecie – mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Janke. – „Układ Poranny” ma się różnić od tego, co jest dostępne w głównych mediach. Skoro moje rozmowy - długie i pogłębione - spotkały się z takim zainteresowaniem, zakładam, że ta sama, bardzo wymagająca publiczność, będzie chętnie słuchać w drodze do pracy podsumowania najważniejszych wydarzeń. To ma być uzupełnienie głównego programu – dodaje autor. Nad codziennym przygotowaniem serwisu będą pracować dwie osoby.

Podczas imprezy, w której uczestniczyli głównie bohaterzy rozmów oraz patroni podcastu, Igor Janke zaprezentował także nową czołówkę programu, którą skomponowała mieszkająca w Los Angeles polska artystka Nina Anto oraz włoski producent Roberto Sacco. Animację programu przygotowała białoruska graficzka Liza Orlowska.
 

 „Układ Otwarty” wystartował 9 września 2021. W pierwszym roku miał 13 mln odsłuchań i wyświetleń, ale już w drugim – 29 mln. W programie pojawili się ostatnio nowi prowadzący - Izabela Szymonik i Przemysław Szwech.

– Ani Iza ani Przemek nie są dziennikarzami, nie mają doświadczenia w mediach. Zakładamy, że chcemy różnić się od wszystkiego, co dominuje dziś w polskich mediach, dlatego zapraszam do współpracy osoby bez doświadczenia. Robimy programy pogłębione, tłumaczące a nie narzucające interpretacje, ponad podziałami, nie uprawiamy propagandy - mówi nam Igor Janke.

Podcast – jak zapewnia jego twórca - jest w chwili obecnej dochodowy, utrzymując się z trzech źródeł: wpłat patronów, reklam wyświetlanych na YouTube oraz wsparcia firm – mecenasów.

Kim jest Igor Janke

Janke prowadzi “Układ Otwarty” i jest prezesem niezależnego think tanku Instytut Wolności, a także Szkoły Przywództwa Instytutu Wolności. W przeszłości był m.in. redaktorem naczelnym Polskiej Agencji Prasowej, szefem działu politycznego „Rzeczpospolitej”, a także zastępcą redaktora naczelnego „Expressu Wieczornego”.  

Prowadził audycje radiowe („Poranek Radia TOK FM”)  i telewizyjne („Powiększenie”, „Kuchnia Polityczna”, „Minęła dwudziesta” TVP i „Wydarzenia Dnia w TV Puls, „Prawy do Lewego w Polsat News2). Komentator wielu stacji radiowych i telewizyjnych. Współtwórca pierwszej w Polsce platformy blogowej Salon24.pl. Autor wielu analiz,  reportaży, wywiadów  m.in. z prezydentem USA Barackiem Obamą i senatorem Johnem McCain. Jest autorem książek: „POPiSowa kronika upadku”, „Napastnik. Opowieść o Viktorze Orbanie”, „Twierdza. Solidarność Walcząca – podziemna armia”. Przez kilka lat pracował w branży PR.

Dołącz do dyskusji: W drugą rocznicę „Układu Otwartego” Janke startuje z codziennym serwisem informacyjnym

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
meg
Kryprto-pisowiec i promotor Orbana w Polsce. Igor - pamietamy!
29 6
odpowiedź
User
Piotr
Tylko po co ten serwis? Chyba na wybory, bo to spory koszt a przychody z tego vloga chyba nie są zbyt poważne. Czyżby SBU miała wolne środki?
8 2
odpowiedź
User
Nina
Wooow czołówka z LA
1 0
odpowiedź