SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Innova Capital przejmuje agencję CS Group Polska, zapowiada kolejne inwestycje w marketing internetowy

Fundusz private equity Innova Capital podpisał umowę kupna większościowego pakietu akcji firmy CS Group Polska oferującej usługi marketingu internetowego dla małych i średnich firm. Transakcja zostanie sfinalizowana po uzyskaniu zgody od UOKiK-u.

Article

W komunikacie przekazanym portalowi Wirtualnemedia.pl nie podano, jaką konkretnie część akcji CS Group Polska kupi Innova Capital ani ile za to zapłaci. Zaznaczono natomiast, że obecni właściciele przejmowanej spółki pozostaną jej mniejszościowymi akcjonariuszami oraz dalej będą pracować w jej zarządzie i radzie nadzorczej.

Innova Capital realizuje tę inwestycję poprzez swój fundusz Innova/6, który pracował nad tą transakcją od kwietnia ub.r. Jest to jego czwarta inwestycja.

Fundusz podkreśla, że dzięki przejęciu CS Group Polska „zyskuje ekspozycję na atrakcyjny i dynamicznie rosnący rynek reklamy internetowej”. Zapowiada też kolejne akwizycje w sektorze marketingu internetowego dla małych i średnich firm (zarówno w Polsce, jak i za granicą). Zaznacza, że prowadzi rozmowy z kilkoma podmiotami, a dalsze informacje o planach w tym zakresie przedstawi po uzyskaniu zgody UOKiK-u i sfinalizowaniu kupna CS Group Polska.

CS Group Polska z 55 mln zł rocznych wpływów

Marka CS Group Polska pojawiła się na rynku jesienią 2015 roku, wcześniej firma działała jako pkt.pl Marketing Zintegrowany. Oferuje małym i średnim przedsiębiorstwom usługi marketingu internetowego, m.in. działania w wyszukiwarce Google (SEO i SEM), tworzenie i optymalizację stron www, aktywności social media, reklamy wideo i mailingi.

Na początku 2016 roku CS Group Polska połączyła się z agencją interaktywną ClearSense. Informowano wtedy, że w spółce pracuje 520 osób.

Prezesem CS Group Polska jest Piotr Strzałkowski, a w zarządzie są też wiceprezes Marcin Durzyński, dyrektor finansowy Rafał Domaszewski oraz Artur Peterlik odpowiadający za kwestie operacyjne.

Według danych KRS w 2017 roku firma zanotowała 55,76 mln zł wpływów sprzedażowych i 5,22 mln zysku netto, wobec 54,1 mln zł przychodów i 2,72 mln zł zysku netto rok wcześniej.

W komunikacie zapowiedziano, że pozyskanie inwestora finansowego pozwoli CS Group Polska realizować plany rozwojowe, m.in. doskonalenie usług oraz poszerzanie oferty.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Innova Capital przejmuje agencję CS Group Polska, zapowiada kolejne inwestycje w marketing internetowy

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Cleo
Szacuken. Kupili w zeszłym roku Panoramę Firm a teraz z premia sprzedają funduszowi. Takie biznesy to ja rozumię!
1 1
odpowiedź
User
Tomek
Marketing internetowy ma przyszłość, wiec nie dziwią takie zakupy. Wszystko przez cechę policzalności. A ta coraz bardziej się rozwija. Firmy są w stanie dostarczyć statystyki nawet statystyki interakcji telefonicznych z poszczególnych działań marketingowych.
1 0
odpowiedź
User
Andrzej
Ciekawe ilu nowych ludzi znowu naciągną i oszukają.Takie sprawy trzeba nagłaśniać żeby nowi ludzie nie dali się w to wciągnąć.Umowa z tą firmą nic nie daje jedynie co im wychodzi to wysyłanie na czas faktur do uregulowania.
0 0
odpowiedź