SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Intel Extreme Masters w Katowicach bez udziału publiczności, powodem zagrożenie koronawirusem

Wojewoda śląski zdecydował, że turniej e-sportowy Intel Extreme Masters, który w najbliższy weekend będzie rozgrywany Katowicach, odbędzie się bez udziału publiczności. Organizująca imprezę ESL zapowiada zwrot opłat za kupione bilety.

Intel Extreme Masters w Katowicach, fot. ESLIntel Extreme Masters w Katowicach, fot. ESL

Turniej Intel Extreme Masters rozpocznie się w piątek i potrwa do niedzieli. Będzie rozgrywany w grze „Counter-Strike: Global Offensive” rozgrywany w ramach ESL Pro Tour Masters Championship. Imprezę zaplanowano w katowickim Spodku.

Wojewoda śląski: realne zagrożenie epidemiologiczne

- Ze względu na realne zagrożenie epidemiologiczne, po uzyskaniu rekomendacji ze strony  Głównego Inspektora Sanitarnego, zdecydowałem się podjąć tą trudną decyzję - tak w czwartek wieczorem wojewoda śląski Jarosław Wieczorek uzasadnił zamknięcie Intel Extreme Masters dla publiczności.

W komunikacie dodano, że w czwartego rano do Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach dotarło pismo, w którym  prezydent Katowic wyrażał niepokój o bezpieczeństwo mieszkańców wnioskując jednocześnie o podjęcie działań ze strony wojewody, a Główny Inspektor Sanitarny nie rekomendował udziału publiczności w wydarzeniu, w którym, zgodnie z szacunkami organizatorów, udział miało wziąć 170 000 osób z całego świata.

W poprzednich edycjach Intel Extreme Masters zawody i towarzyszące im targi na żywo oglądało w Spodku po ponad 150 tys. fanów e-sportu - przykładowo w 2017 roku było ich 170 tys., a w ub.r. przez dwa tygodnie było ich 174 tys., natomiast transmisję w internecie i telewizji oglądało na całym świecie ponad 232 mln użytkowników .

- Biorąc pod uwagę zagrożenie ze strony koronawirusa, który pojawił się w Europie oraz zalecenia WHO, dotyczące podjęcia wszelkich środków ostrożności pozwalających zminimalizować zagrożenie, wojewoda wydał zakaz organizatorowi ESL Gaming Polska przeprowadzenia imprezy masowej sportowej pn. Intel Extreme Masters Katowice 2020 z udziałem publiczności - poinformowano

- Kierując się szeroko rozumianymi kwestiami bezpieczeństwa, na podstawie art. 34 ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych podjąłem decyzję, iż wydarzenie może się odbyć, ale bez udziału publiczności - dodał wojewoda.

Zawody się odbędą, ESL zwróci pieniądze za bilety

Organizująca zawody ESL zaznaczyła w komunikacie, że ze zrozumienie przyjęła decyzję wojewody. Zapewniła, że turniej się odbędzie i będzie transmitowany w internecie i telewizji zgodnie z planem.

ESL podkreśliła, że skontaktuje się ze wszystkimi osobami, które kupiły bilety, a także innymi gośćmi i dziennikarzami, żeby poinformować ich o decyzji zakazującej udziału publiczności w zawodach. Opłaty za bilety zostaną zwrócone.

Firma zaznaczyła, że decyzję w tej sprawie otrzymała o godz. 19:45, a wcześniejszą zgodę na udział publiczności potwierdzała u władz Katowic i województwa śląskiego kilka godzin wcześniej.

 

Na Śląsku 6 osób w szpitalu czeka na wyki badań ws. koronawirusa

W czwartek po południu minister zdrowia Łukasz Szumowski podkreślił, że w Polsce nie na jeszcze potwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem.

Śląski Urząd Wojewódzki poinformowł, że obecnie nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Sanitarnego objętych jest ponad 300 osób, a 6 osób przebywa w szpitalu i oczekuje na wyniki badań pobranych i wysłanych do PZH próbek.

Wojewoda Jarosław Wieczorek spotkał się w czwartek z przedstawicielami szpitali zakaźnych, aby przede wszystkim poznać stan gotowości tych placówek na ewentualne pojawienie się przypadku groźnego wirusa w województwie śląskim. Przekazał zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego i ministra zdrowia oraz poprosił o pełną współpracę. Przypomniał, że NFZ uruchomił specjalną  infolinię pod numerem 800 190 590. Dodał, że wszystkie służby wojewody są w pełnej gotowości.

najnowsze wiadomości

Dołącz do dyskusji: Intel Extreme Masters w Katowicach bez udziału publiczności, powodem zagrożenie koronawirusem

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
trzeba powiedzieć B
To chyba i msze będą teraz bez publiczności, panie wojewodo? Bo jak inaczej w tej sytuacji?
odpowiedź
User
hehe
To chyba i msze będą teraz bez publiczności, panie wojewodo? Bo jak inaczej w tej sytuacji?


hehe, a widziałeś jakiś kościół na 150 tys. wiernych, bo ja nie. W katedrze ile osób wejdzie? Nawet nie 5 tys. To nie meczety z manią wielkości, ze pomieszczą 40 tys. czy 30 tys.
odpowiedź
User
Gość X
Nie ma żadnego zagrożenia. Przywróciłbym publiczność.
odpowiedź