SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Internauci najczęściej udostępniają wpisy z social media i wideo, 45 proc. publikuje selfies

Motywacje, którymi kierują się użytkownicy udostępniając treści w internecie, są różne w zależności od sytuacji życiowej, rynkowej czy uwarunkowań demograficznych - wynika z badania Universal McCann. Najczęściej internauci dzielą się wpisami z portali społecznościowych i treściami wideo, aż 45 proc. deklaruje, że zdarzyło im się opublikować w sieci zdjęcie typu selfie.

Internauci niekoniecznie i nie zawsze dzielą się z innymi swoimi autorskimi treściami, które pojawiają się m.in. w serwisach takich jak YouTube. Tylko 11 proc. badanych uważa bowiem, że kontent, który odzwierciedla ich punkt widzenia, jest na pewno wartościowy, a 22 proc. jest skłonnych podzielić się nim z innymi.


Ponadto chociaż konsumenci emocjonalnie angażują się w udostępnianie treści, to jednak chętniej dzielą się informacjami, które nie naruszają ich wirtualnej reputacji.

Konsumenci dóbr luksusowych oczekują od marek przede wszystkim treści inspirujących, a internauci korzystający z gier wideo - takich, które są dla nich wyzwaniem. Jednak ani jedna, ani druga kategoria nie będzie miała znaczenia dla klientów z rynku produktów pielęgnacyjnych dla dzieci. Dla nich ważna jest rzetelna informacja i poczucie bezpieczeństwa.

Badanie objęło także kategorię ludzi narcystycznych, zapatrzonych w siebie, którzy chętniej udostępniają zdjęcia swoje niż innych. Do zamiłowania w zdjęciach typu selfie przyznaje się 45 proc. badanych. Potwierdzają oni także, że udostępnienia i polubienia pod ich zdjęciami sprawiają, że czują się szczęśliwsi i bardziej dowartościowani.

Coroczne badanie "Wave" jest przeprowadzane zgodnie z tą samą metodologią: uczestnicy samodzielnie wypełniają ankiety dostarczone za pomocą Intuition - opatentowanego systemu badawczego domu mediowego Universal McCann. Zebrane informacje opierają się na danych ilościowych. Badania przeprowadzane są na reprezentatywnej próbie respondentów w wieku od 16 do 54 lat będących aktywnymi użytkownikami internetu (korzystający z tego medium codziennie lub prawie codziennie). Na każdym z rynków, w każdej fali badania bierze udział minimum 500 respondentów. W ostatniej fali badania ("Wave 8") przeprowadzonej w listopadzie 2014 r. przebadano 50 021 respondentów z 65 krajów świata.

Dołącz do dyskusji: Internauci najczęściej udostępniają wpisy z social media i wideo, 45 proc. publikuje selfies

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl