SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Internet Group odzyskuje od BRE Banku akcje Ad.Netu

BRE Bank zrzekł się na rzecz Internet Group pełnomocnictw do zarządzania akcjami Ad.Netu. Spółka nadal szuka inwestora branżowego.

Internet Group odzyskuje od BRE Banku akcje Ad.Netu

BRE Bank otrzymał pełnomocnictwa do wykonywania praw związanych z akcjami Ad.Netu w trakcie procesu windykacji pożyczki udzielonej Internet Group. Należący do tej grupy Ad.Net kieruje internetową siecią reklamową o tej samej nazwie, zrzeszającą witryny o łącznej liczbie ponad 13,5 mln użytkowników miesięcznie (więcej na ten temat). Na początku lipca br. prezesem spółki został Maciej Mincer (więcej), rozpoczęły się też poszukiwania inwestora branżowego. – Wierzę, że dzięki temu, iż przywrócono nam pełne prawo do akcji Ad.Netu, nasze rozmowy z inwestorami zainteresowanymi tą spółką będą przebiegały sprawniej i uda nam się szybko zrealizować tę transakcję – deklaruje Jan Ryszard Wojciechowski, prezes zarządu Internet Group.

Przypomnijmy, że na początku sierpnia br. BRE Bank wypowiedział Internet Group umowy kredytowe na łączną kwotę (razem z kapitałem niezapadłym i odsetkami) ponad 76,8 mln PLN (więcej), na co spółka zareagowała złożeniem wniosku sądowego o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu. Na początku października sąd odroczył wydanie postanowienia w tej sprawie do 18 października (więcej). 
-
Kontynuujemy rozmowy z BRE Bankiem w celu wypracowania porozumienia w kwestii realizacji układu - opisuje Wojciechowski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Internet Group odzyskuje od BRE Banku akcje Ad.Netu

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
balet
Czemu tak późno pozytywne działania BRE? Przecież to posunięcie otwiera wreszcie pole do poważnych działań,które mogłyby z jednej strony uzdrowić IG, a z drugiej bankowi pomóc w sprawnym odzyskaniu należności
odpowiedź
User
mario
pozytywne? to nie odruch ludzkiego serca tylko ratowania swojej d...!
odpowiedź