SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Internet mobilny w czerwcu: T-Mobile najszybszy w LTE, Plus – w 5G

Operator sieci T-Mobile dostarczał w czerwcu najszybszy internet mobilny jakości LTE w kategorii szybkości pobierania, wynika z pomiarów firmy Rfbenchmark. Jeśli natomiast chodzi o internet w jakości 5G, w pobieraniu równych sobie nie miał w tym czasie operator Plusa.

W czerwcu 2023 roku przeprowadzono łącznie 556 827 pomiarów, informuje Rfbenchmark. Z tego 73 575 dotyczyło technologii 5G (13,21 proc.), 445 467 technologii LTE (80 proc.), a 37 785 technologii WCDMA (6,79 proc.). To niewiele mniej niż w maju, gdy notowano dokładnie 585 735 pomiarów

Technologia 4G LTE pozycje lidera w kategorii szybkości pobierania danych utrzymał operator T-Mobile, osiągając wynik 44,5 Mb/s. Z kolei Play - z wynikiem 22,0 Mb/s - potwierdził swoją pozycję lidera w kategorii prędkości wysyłania danych. Play również zademonstrował swoje możliwości w kategorii niskiej średniej wartości pingu w sieci 4G, osiągając wynik 30,0 ms.

Jeśli natomiast chodzi o technologię 5G, tutaj liderem w kategorii pobierania danych za pomocą internetu mobilnego był w czerwcu Plus, z prędkością na poziomie 142,8 Mb/s (zdecydowanie wyprzedził konkurencję). W maju operator włączył internet w standardzie 5G na dodatkowym paśmie - 2100 MHz. Dzięki temu prędkość transmisji wzrosła z 600 Mb/s do 1 Gb/s.

W kategorii prędkości wysyłania danych T-Mobile osiągnął wynik 35,7 Mb/s, wyprzedzając dotychczasowego lidera, Play, który uzyskał prędkość 34,9 Mb/s. Play również osiągnął najniższą wartość pingu, wynoszącą 27,3 ms, co pokazuje, że operator ten jest w stanie dostarczyć swoim klientom szybkie i reaktywne połączenia.

Kilka dni temu także serwis SpeedTest.pl opublikował wyniki swojego zestawienia szybkości internetu za drugi kwartał 2023 roku. Plus ze średnią szybkością pobierania danych 51,6 Mb/s zajął pierwsze miejsce w ogólnym rankingu internetu mobilnego – 5G, 4G i 3G. Ponadto Plus zdominował ranking najszybszej technologii 5G, osiągając średnią 138 Mb/s.

Dołącz do dyskusji: Internet mobilny w czerwcu: T-Mobile najszybszy w LTE, Plus – w 5G

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
maniakasp
Mam T-Mobile, potwierdzam jest spoko :D
odpowiedź