SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Iwona Sulik wydaje książkę „Byłam rzecznikiem rządu"

Na początku maja br. w sprzedaży ukaże się książka Iwony Sulik pt. „Byłam rzecznikiem rządu”, w której była minister opisuje kulisy pracy na stanowisku rzecznika rządu premier Ewy Kopacz. - Termin wydania książki nie ma związku z wyborami - zapewnia Sulik.

PAP / Radek Pietruszka Article

- Potwierdzam, książka ukaże się w maju. Od początku do końca piszę ją sama, a dotyczy mojej pracy na stanowiskach rzecznika i ministra - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Iwona Sulik. „Byłam rzecznikiem rządu” zostanie wydana nakładem wydawnictwa Melanż. Wiadomość tę podał jako pierwszy portal 300polityka.pl, powołując się na tweet Marcina Leśkiewicza, wydawcy pasma porannego w TVN24.

Książka „Byłam rzecznikiem rządu” została w całości napisana przez Iwonę Sulik, nie ma formy wywiadu. Była pracownica Kancelarii Premiera RP opisuje w niej szczegóły związane z rzecznikowaniem w rządzie Ewy Kopacz. Nie chce jednak rozmawiać o wątkach, które w poruszy w książce. - Taką przyjęłam zasadę - ucina Sulik.

Początkowo premierę „Byłam rzecznikiem rządu” planowano na kwiecień, jednak termin ten został przesunięty. W wydawnictwie Melanż dowiedzieliśmy się, że książka ma się ukazać prawdopodobnie w któryś z majowych weekendów, ale na pewno przed Warszawskimi Targami Książki, a te startują 14 maja br. Cztery dni wcześniej odbędą się wybory prezydenckie.

- Termin wydania książki nie ma związku z terminem wyborów - zapewnia Iwona Sulik i podkreśla, że jej intencją nie jest wpisanie się w najważniejsze wydarzenie polityczne, czyli wybór prezydenta.

Iwona Sulik została rzecznikiem rządu pod koniec września ub.r., zastępując Małgorzatę Kidawę-Błońską (więcej na ten temat). Wcześniej była rzecznikiem Ewy Kopacz podczas sprawowania urzędu marszałka Sejmu. Doradzała jej również w sprawach mediów. W przeszłości do 2011 roku pracowała w TVP Info, gdzie była gospodarzem i wydawcą programów informacyjnych i publicystycznych, m.in. wieczornego magazynu „Minęła Dwudziesta”. W poprzednich latach relacjonowała obrady sejmowe. Wcześniej była związana z Warszawskim Ośrodkiem Telewizyjnym, gdzie prowadziła m.in. „Telewizyjny Kurier Warszawski” czy „Puls Stolicy”.

Sulik podała się do dymisji w styczniu br. po tym, jak dziennik „Fakt” podał, że przed kampanią do Europarlamentu prowadziła szkolenia medialne, w których uczestniczył poseł Przemysław Wipler. Wraz z Iwoną Sulik zdymisjonowany został Adam Piechowicz, główny doradca premier w zakresie wizerunku i kontaktów z mediami. Według relacji Wiplera, Stowarzyszenie „Republikanie” miało płacić mu przez kilka miesięcy po ok. 4 tys. zł. Sulik pracowała wówczas w Kancelarii Sejmu i była rzeczniczką marszałek Ewy Kopacz (więcej na ten temat).

Warto dodać, że pod koniec ub.r. na Iwonę Sulik i innych PR-owców Ewy Kopacz spadła fala krytyki za świąteczny wywiad z premier w dwutygodniku „Viva!”, w którym fotografie zostały podpisane nazwami marek wykorzystanych ubrań (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Iwona Sulik wydaje książkę „Byłam rzecznikiem rządu"

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
spindoktor
Sulik: "Termin wydania książki nie ma związku z wyborami". No nie wcale. Będzie zemsta.
20 73
odpowiedź
User
emo
pisząc taką książkę, która (jak się domyślam) będzie pełna różnych smaczków, pani Sulik pokazuje tylko, jak bardzo nielojalną jest osobą. pytanie, kto potem będzie chciał z nią pracować?
30 75
odpowiedź
User
jontek
Miałaś ch... o złoty róg ostał ci się ino sznur. Żałosna postać. Najlepiej nadawała sie do relacjonowania dziur w moście i opowiadania o pietruszce na bazarze... kolejna grafomanka....
21 73
odpowiedź
User
danka
Iwonka, dzięki. Wiesz za co.......
16 69
odpowiedź
User
YKK
Biorąc pod uwagę ile czasu ta pani była rzecznikiem to będzie raczej broszurka a nie książka.
35 74
odpowiedź