SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Piotr Falkowski: z „Naszego Dziennika” na rzecznika Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego

Rzecznikiem prasowym Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego został Piotr Falkowski. Poprzednio przez wiele lat pracował jako dziennikarz śledczy w „Naszym Dzienniku”.

Piotr FalkowskiArticle

Piotr Falkowski funkcję rzecznika prasowego Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego objął pod koniec ub.r.

Wcześniej przez ponad dekadę pracował w „Naszym Dzienniku”. Zajmował się tematyką polskiej polityki, opisywał m.in. okoliczności katastrofy smoleńskiej, jest współautorem raportu „Katastrofa Bilans dwóch lat” wydanego w 2012 przez Instytut Sobieskiego. Na początku 2011 roku wspólnie z fotoreporterem „Naszego Dziennika” Markiem Borawskim został zatrzymany przez FSB pod Moskwą, gdzie zbierali informacje na temat katastrofy smoleńskiej. Po kilkugodzinnym przesłuchaniu dziennikarzy zwolniono.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego została utworzona w połowie 2018 roku, pełni funkcję sądu dyscyplinarnego pierwszej i drugiej instancji dla sędziów SN oraz sądu drugiej instancji w sprawach sędziów sądów rejonowych, okręgowych i apelacyjnych. We wrześniu 2018 roku prezydent Andrzej Duda powołał do Izby Dyscyplinarnej 10 sędziów, a praktyczną działalność Izba zaczęła wiosną ub.r.

We wtorek przedstawiciele Komisji Europejskiej zapowiedzieli, że wystąpią do Trybunału Sprawiedliwości UE, żeby w ramach środków tymczasowych zawiesić działalność Izby Dyscyplinarnej. Natomiast w grudniu ub.r. Izba Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Najwyższego w wydanym wyroku stwierdziła, że Krajowa Rada Sądownictwa w obecnym składzie nie jest organem bezstronnym i niezawisłym od władzy ustawodawczej i wykonawczej, a Izba Dyscyplinarna SN nie jest sądem w rozumieniu prawa unijnego i polskiego.

Dołącz do dyskusji: Piotr Falkowski: z „Naszego Dziennika” na rzecznika Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
AS
Czyli mimo że IDSN nie jest tym, czym rząd chce, by była, powołuje się rzecznika tego czegoś. Bareja by tego nie wymyślił :D
odpowiedź