SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Polityka” z okładką o ślubie Kurskiego podobną do „Angory”. „To przypadek, wybór z ubiegłego tygodnia”

Tygodnik „Polityka” zamieścił w środę okładkę z podobnym zdjęciem i tezą na temat ślubu kościelnego Jacka i Joanny Kurskich, co ukazujący się dwa dni wcześniej „Tygodnik Angora”. - Nie znaliśmy okładki „Angory”, o swojej decydowaliśmy o niej pod koniec ubiegłego tygodnia, czysty przypadek - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Mariusz Janicki, wicenaczelny „Polityki”.

„Angora” i „Polityka” w nowych numerach opisują ślub kościelny Jacka Kurskiego z Joanną Kurską, który odbył się 18 lipca w podkrakowskich Łagiewnikach i szybko trafił na czołówki gazet, do mediów elektronicznych i społecznościowych. Uczestniczyli w nim czołowi politycy Zjednoczonej Prawicy (m.in. prezes partii Jarosław Kaczyński, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, kilkoro europosłów) oraz dziennikarze (m.in. Danuta Holecka, Michał Adamczyk, Jarosław Olechowski i Michał Rachoń z TVP, Jacek Karnowski z „Sieci”).

Nowe numery oby tygodników mają też podobne okładki, na których znajduje się młoda para w towarzystwie Jarosława Kaczyńskiego, na obu pojawia się też bardzo podobne hasło: „Nasz ślub jest lepszy niż wasz” („Polityka”) i „Mój ślub jest lepszy niż twój” („Angora”).

Jak mówi nam Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego „Polityki”, zbieżność jest przypadkowa. - Nie znaliśmy okładki „Angory”, zupełnie nie mieliśmy o niej pojęcia. Decyzja o wyborze naszej okładki spośród kilku innych, które rozważaliśmy, pochodzi z czwartku-piątku. Nie ma więc to nic wspólnego z „Angorą” i jej obwolutą. Przecież świadomie byśmy nie skopiowali okładki. Oczywiste jest, że po prostu nie wiedzieliśmy, co daje u siebie inny tygodnik, zrealizowaliśmy swój plan, przygotowany wcześniej – komentuje.

We wrześniu 2018 roku „Duży Format” (magazyn „Gazety Wyborczej”) zamieścił okładkę łudząco podobną do tej, którą „National Geographic” opatrzył swoje wydanie z czerwca 2018 roku: na obu znalazła się reklamówka zanurzona w wodzie, której fragment wystaje ponad powierzchnię jak góra lodowa.  Obie redakcje korzystały wówczas z innych fotografii.

Z danych ZKDP wynika, że w maju br. średnia sprzedaż „Polityki” wynosiła 90 089 egz., „Tygodnik Angora” sprzedawała się w tym czasie średnio w 205 340 egz.

Dołącz do dyskusji: „Polityka” z okładką o ślubie Kurskiego podobną do „Angory”. „To przypadek, wybór z ubiegłego tygodnia”

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Romuś
To narodziny nowej tradycji?
Po ślubie chodzimy z kwiatami do krypty?
odpowiedź
User
Krystyna
Uznana za wzór cnót para małżeńska z kawalerem, wzorem cnót rycerskich.
odpowiedź
User
Justyś
Nie ma ciekawszych newsów tylko podobieństwa okładek i napisów na nich?
odpowiedź