SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jacek Pochłopień redaktorem naczelnym serwisu samorządowego PAP

Były redaktor naczelny tygodnika "Wprost" (PMPG Polskie Media) Jacek Pochłopień został redaktorem naczelnym portalu samorząd.pap.pl Polskiej Agencji Prasowej.

Jacek Pochłopień, fot. Wprost Article

Stanowisko szefa serwisu samorządowego Polskiej Agencji Prasowej Pochłopień objął od 2 stycznia 2020 roku.Zastąpił Jacka Krzemińskiego.

Wcześniej był redaktorem naczelnym tygodnika „Wprost”, ale od sierpnia 2019 ub.r. zastąpił go Marcin Dzierżanowski. Sam został też doradcą zarządu PMPG Polskie Media do spraw projektów.

W rozmowie z nami Jacek Pochłopień zapewnia, że nie chce w serwisie wprowadzać rewolucyjnych zmian. - Objąłem stanowisko szefa serwisu samorząd.pap.pl. Będę też wspierać inne przedsięwzięcia eventowe PAP, kongresy, konferencje oraz tego, co jest z nim związane na przykład newslettery itd. Jeśli planuję wprowadzać jakieś zmiany to ewolucyjne, a nie rewolucyjne – dzisiaj serwis ma dobrą markę, a wiarygodność i rzetelność to dość cenna waluta i niezbyt wiele serwisów ją posiada. Ten ją ma i trzeba się o to troszczyć - powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl Jacek Pochłopień.

Łukasz Świerżewski, członek zarządu PAP przekazał nam, że "zadaniem redaktora Pochłopienia jest rozwój redakcyjny serwisu samorządowego oraz uatrakcyjnianie oferty PAP dla samorządów i samorządowców".

- W pierwszym półroczu tego roku planujemy uruchomienie serwisu samorządowego w nowej szacie graficznej i w nowej technologii, zgodnej z pozostałymi serwisami PAP - dodał.

Dziennikarz oprócz zajmowania stanowiska szefa „Wprost”, wcześniej był zastępcą redaktora naczelnego miesięcznika „Forbes”, redaktorem prowadzącym „Puls Biznesu” czy szefem działu biznes tygodnika „Newsweek”.

W 2018 r. Polska Agencja Prasowa zanotowała wzrost skonsolidowanych przychodów sprzedażowych o 4 proc. do 52,56 mln zł oraz 3,65 mln zł straty netto (wobec 2,04 mln zł straty rok wcześniej). Zmalały przychody ze sprzedaży serwisów ogólnoinformacyjnych i ekonomicznych oraz Centrum Prasowego, a wzrosły z PAP Foto, obsługi medialnej i wynajmu. Na koniec ub.r. firma zatrudniała 401 osób.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jacek Pochłopień redaktorem naczelnym serwisu samorządowego PAP

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Hydro
No i dobrze, płacić rachunki z czegoś trzeba, żadna praca nie hańbi.
2 1
odpowiedź
User
miki
koledzy szefa PAP są niestety nie najwyższych lotów
0 0
odpowiedź