SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jacek Prusinowski z Radia Plus rozmawia z politykami na YouTube’ie. „Naturalna kontynuacja pracy reportera politycznego”

Jacek Prusinowski, dziennikarz sejmowy i autor porannego cyklu „Sedno sprawy” w Radiu Plus, zaczął prowadzić kanał YouTube’owy, na którym publikowane będą jego rozmowy z politykami. - To naturalna kontynuacja tego, co robię od blisko 10 lat - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl Prusinowski.

Prusinowski przekonuje, że docierają do niego pozytywne opinie na temat audycji „Sedno sprawy”, którą codziennie prowadzi w Radiu Plus. - Postanowiłem więc podjąć próbę rozszerzenia swojej aktywności dziennikarskiej właśnie o YouTube, który jest najbardziej demokratycznym medium. Tu już w kilka minut od publikacji materiału otrzymuję komunikat zwrotny od odbiorców. Mogę też sobie pozwolić na nieco lżejszą formę rozmowy i dobór gości, którzy niekoniecznie wpisują się w bieżące wydarzenia, ale po prostu mają coś ciekawego do powiedzenia. Rozmawiam o tym, o czym mam ochotę, świetnie się przy tym bawiąc - wyjaśnia Jacek Prusinowski.

Filmy na kanał „Tu jest Polska” nagrywane są w kawiarni na Dworcu Centralnym w Warszawie. Rejestrowane rozmowy będą miały mniej formalny charakter. Autor zamierza dobierać tematy i rozmówców według innego klucza niż tradycyjne media. Oprócz bieżących zagadnień pojawią się wątki biograficzne, pytania o przeszłość i życie prywatne polityków.

Prusinowski nie ukrywa, że na jego decyzję wpłynęło również zainteresowanie polityką na polskich użytkowników Twittera oraz sukces portalu 300polityka.pl. - Mam wrażenie, że w internecie ciągle jest dużo miejsca dla nowych projektów o tej tematyce, a rok wyborów prezydenckich i parlamentarnych to najlepszy moment na uruchomienie takiego kanału - przekonuje reporter.

Jacek Prusinowski przed pracą w Grupie Radiowej Time współpracował z Programem I Polskiego Radia, gdzie był reporterem i wydawcą. Z radiem związany jest od blisko 10 lat.

Dołącz do dyskusji: Jacek Prusinowski z Radia Plus rozmawia z politykami na YouTube’ie. „Naturalna kontynuacja pracy reportera politycznego”

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kasia
Brawo Jacek!
1 0
odpowiedź
User
roman
Nisza faktycznie jest, ale youtube to w dużej mierze loteria, trudno ocenić, czy ten program chwyci.
0 0
odpowiedź
User
emo
czy naprawdę każdy nowopowstający program (nawet na youtube) to musi być rozmowa z kimkolwiek, a już najczęściej z politykami? dość gadających głów, błagam. wiem, że to najłatwiejsze, ale dajcie już spokój.
0 0
odpowiedź