SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kanały TVN objęte usługą Replay TV. UPC i TVN doszły do porozumienia

Abonenci sieci kablowej UPC Polska, posiadający dekoder Horizon z usługą Replay TV, będą mogli oglądać wyemitowane programy na kanałach Grupy TVN, bez konieczności ustawiania nagrywania. Operator i nadawca podpisali porozumienie w tej sprawie.

Article

Replay TV to nowa usługa typu backward EPG, która umożliwia zapoznanie się z tą częścią ramówki kanału telewizyjnego, która została już wyemitowana. Obejmuje nie tylko filmy, seriale i nagrane wcześniej programy, ale także audycje pokazywane na żywo (np. serwisy informacyjne, transmisje konferencji prasowych czy relacje z wydarzeń).

UPC zaczął wdrażać usługę Replay TV na Horizonach miesiąc temu, wraz z dużą aktualizacją dekoderów, która miała znacznie przyspieszyć ich działanie i poprawić wydajność. Wówczas, po nieudanej próbie, przywrócono stary system. Na początku tygodnia operator poinformował, że usługa została włączona i jest dostępna w ofercie dla nowych klientów.

Klienci UPC mogą oglądać programy w kanałach należących do grup: Telewizja Polska, Telewizja Puls, Discovery Networks, National Geographic, VIMN Polska, Kino Polska, Disney, Turner Broadcasting, Sony (kanały AXN), A+E Networks, BBC, CBS, 4Fun Media i Michał Winnicki Entertainement.

Wczoraj do puli kanałów objętych backward EPG UPC dorzucił kanały z portfolio Grupy TVN - są to m.in. TVN HD, TVN7 HD, TVN24 HD, TVN24 BiS HD, TTV HD, HGTV HD i TVN Style HD. Oznacza to, że obie strony porozumiały się w sprawie udostępniania kontentu w takiej formie. W połowie marca br. Maciej Maciejowski, członek zarządu TVN ds. digital i rozwoju biznesu, w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl deklarował, że Grupa TVN przygląda się usłudze i jest otwarta na rozmowy z operatorem.

Replay TV nadal nie obejmuje kanałów Grupy Polsat. Abonenci UPC nie obejrzą także wstecz programów na kanałach: ZPR Media (Ósemka TV, Eska TV, Nowa TV, Polo TV), FOX Network Group (FOX, FOX Comedy), nc+ (Ale Kino+, Planete+, Domo+, Kuchnia+, nSport+, MiniMini+, teleToon+), Viasat (Polsat Viasat Explore, Polsat Viasat History, Polsat Viasat Nature), Eleven Sports Network, a także Zoom TV, kanałów HBO i Cinemax.

Z usługi Replay TV wyłączone są także pojedyncze kanały Telewizji Polskiej (TVP Historia, TVP Kultura, TVP Polonia, TVP3, TVP ABC).

Oficjalnie sieć zapowiada, że abonent może korzystać z kontentu „do 7 dni po emisji” - na razie jednak usługa umożliwia oglądanie treści do 27 godzin od emisji w telewizji, bez konieczności ustawienia nagrywania. Na niektórych kanałach funkcja przewijania odtwarzanego programu jest zablokowana, to znaczy, że widz nie może przewinąć np. bloku reklamowego wyświetlanego w trakcie emisji audycji.

Sieć kablowa UPC Polska na koniec ub.r. obsługiwała 1 439 200 klientów, co oznacza spadek o 2,4 tys. abonentów względem końca 2015 roku, czyli o 0,17 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kanały TVN objęte usługą Replay TV. UPC i TVN doszły do porozumienia

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rumcajs
I już pan panie autorze zrobił bład w artykule. Idzie oglądać do 7 dni ale trzeba wcisnąć program tv na pilocie i tak cofać a nie wchodzić z pozycji epg!!!!
12 8
odpowiedź
User
Zettabajt
Nagrywa się właśnie po to, by ominąć reklamy... Jeśli takiej opcji nie będzie, to nie wiem dla kogo ta nowość.
13 9
odpowiedź
User
Kamil
A mi odwołali aktualizację dekodera i do dziś cisza. To normalne? Ile trzeba jeszcze czekać?
9 8
odpowiedź