SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Apple wprowadza Self Service Repair. Można samemu naprawić iPhone’a

Koncern Apple uruchomił w Stanach Zjednoczonych zapowiadaną wcześniej usługę Self Service Repair. Pozwala ona użytkownikom na samodzielną naprawę iPhone’ów 12 i 13, oraz modelu SE 3. generacji. W ramach systemu możliwe jest wypożyczenie profesjonalnych narzędzi do pracy. W 2022 roku program ma zostać rozszerzony na wybrane kraje europejskie.

fot. materiały prasoweArticle

Pod względem napraw oferowanych przez siebie urządzeń Apple od wielu lat prowadzi dość restrykcyjną politykę. Producent wymaga, aby usuwaniem usterek zajmowały się wyłącznie autoryzowanego przez koncern punkty serwisowe, za nieprzestrzeganie tych reguł grozi m.in. utrata gwarancji.

Czytaj także: iPhone’y pojawią się w ofercie sieci Plus

Dlatego pewnym zaskoczeniem była informacja z jesieni 2021 r. o planach uruchomienia przez Apple usługi Self Service Repair. W ramach tego projektu producent przewiduje by użytkownicy, którzy czują się na siłach pod względem umiejętności i wiedzy technicznej, mogli sami dokonać napraw urządzeń Apple, bez konieczności odwiedzania punktu serwisowego i ponoszenia dodatkowych kosztów.

Start w USA

Teraz Apple poinformował, że usługa Self Service Repair jest już dostępna w Stanach Zjednoczonych, a jeszcze w tym roku zostanie rozszerzona na kolejne kraje - na początek na Europę.

Koncern zaznacza, że w ramach projektu nowy sklep internetowy oferuje ponad 200 pojedynczych części i narzędzi, umożliwiając klientom, którzy mają doświadczenie w usuwaniu skomplikowanych usterek urządzeń elektronicznych, wykonanie napraw w urządzeniach iPhone 12 i iPhone 13 oraz iPhone SE (3. generacji), takich jak wyświetlacz, bateria i aparat. Zgodnie z zapowiedzią jeszcze w br. program będzie obejmował również podręczniki, części i narzędzia do wykonywania napraw komputerów Mac z procesorami Apple.

W założeniach, aby rozpocząć proces, klient najpierw zapoznaje się z podręcznikiem naprawy produktu, odwiedzając dedykowaną stronę wsparcia. Następnie może odwiedzić Apple Self Service Repair Store i zamówić potrzebne części i narzędzia.

Apple zapewnia, że każda oryginalna część Apple jest projektowana i konstruowana z myślą o konkretnym produkcie, a następnie poddawana szczegółowym testom w celu zapewnienia najwyższej jakości, bezpieczeństwa i niezawodności. Są to takie same części - i w tej samej cenie - jak te, które są dostępne w sieci autoryzowanych serwisów Apple. W przypadku niektórych napraw klienci otrzymają rabaty przy oddaniu wymienionej części do recyklingu.

Wypożyczalnia narzędzi

Apple podkreśla, że narzędzia dostępne dla klientów w sklepie Self Service Repair Store są takie same, jak te używane przez sieć naprawczą Apple. W ofercie są m.in. dynamometry, tace naprawcze, dociskacze do wyświetlaczy i baterii oraz wiele innych.

Koncern zapowiada, że będzie oferować zestawy do wypożyczania z narzędziami w cenie 49 dol., dzięki czemu użytkownicy, którzy nie chcą kupować akcesoriów do pojedynczej naprawy, będą mieli do nich dostęp. Zestawy do tygodniowego wypożyczania będą wysyłane do klientów bezpłatnie.

Czytaj także: Blokowanie śledzenia użytkowników w iOS to fikcja? Firmy nadal gromadzą wiele danych

Producent zaznacza, że dla zdecydowanej większości użytkowników, którzy nie mają doświadczenia w naprawianiu urządzeń elektronicznych, wizyta w profesjonalnym serwisie jest najbezpieczniejszym i najpewniejszym sposobem dokonania naprawy.

Koncern informuje, że w ciągu ostatnich trzech lat niemal podwoił liczbę punktów serwisowych. Globalna sieć ponad 5 tys. autoryzowanych serwisów Apple zatrudnia ponad 100 tys. techników. W rezultacie w USA ośmiu na dziesięciu klientów Apple znajduje się w odległości 20 minut od autoryzowanego serwisu.

Dołącz do dyskusji: Apple wprowadza Self Service Repair. Można samemu naprawić iPhone’a

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zenon Bombalina
A kiedy wymyślą opcję że dostarczą worek części i lutownicę żeby klient złożył sobie urządzenie od zera w domu?
odpowiedź
User
trem
Oczyści za każdą samodzielna naprawę trzeba będzie zapłacić w celu jej autoryzacji przez Apple , wiecie w trosce o komfort i bezpieczeństwo itd
odpowiedź