SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Na satelicie Hot Bird pojawi się platforma z 30 darmowymi kanałami

Wedotv, dostawca treści wideo na żądanie w modelu AVoD i bezpłatnych kanałów FAST rozszerzy dystrybucję o pozycję orbitalną Hot Bird 13° wschód. Chce w ten sposób dotrzeć do milionów gospodarstw domowych we Włoszech. Dotychczas stacje FAST były oferowane wyłącznie w streamingu.

Jeszcze w tym miesiącu na satelicie ma pojawić się 30 bezpłatnych kanałów związanych z Wedotv. Wśród nich będą Wedo Movies, Wedo Big Stories, Wedo Sports. Kanałom ma towarzyszyć aplikacja HbbTV. Widzowie z telewizorami podłączonymi do internetu będą mogli więc korzystać z treści wideo na żądanie, oferowanych w modelu AVoD, czyli za darmo i reklamami.

Kanały FAST dotrą także do małych miejscowości

Dzięki emisji satelitarnej Wedotv może promować swoją ofertę streamingową. Poza tym kanały firmy dotrą do małych miejscowości, gdzie jest problem z szybkim i nielimitowanym łączem internetowym.- Dzięki naszej współpracy z Eutelsatem, tworzymy nowy obszar dystrybucji kanałów FAST. Rozszerzenie zasięgu dotychczasowej usługi OTT na tradycyjne platformy dystrybucyjne za pośrednictwem technologii HbbTV to pewna ewolucja telewizji linearnej. Ostatecznie celem Wedotv jest zapewnienie konsumentom wygodnego dostępu do treści, niezależnie od tego gdzie się znajdują i z jakiego urządzenia korzystają - stwierdził Philipp Rotermund, dyrektor generalny Wedotv.

We Włoszech satelity Hot Bird są najpopularniejsze. Korzystają z nich m.in. Rai, Mediaset, Sky Italia i wiele kanałów regionalnych. - Z przyjemnością witamy Wedotv, naszą pierwszą platformę FAST, na naszej flagowej pozycji orbitalnej. Uruchomienie Wedotv na Hotbird podkreśla znaczenie satelity w dostarczaniu nowych rodzajów treści odbiorcom, niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Rozszerzając swoją strategię i włączając dystrybucję satelitarną do swojego modelu biznesowego, Wedotv może teraz dotrzeć do odbiorców w domach poza zasięgiem naziemnej telewizji cyfrowej czy szybkiego internetu - powiedział Laurence Delpy, dyrektor generalny Eutelsat Video Business Unit.

Kanały FAST z naszego kraju tylko w streamingu

W Polsce kanały FAST są pewną nowością i nie należą do popularnych. Najwięcej takich stacji po polsku oferuje serwis streamingowy Rakuten TV. Top Movies Polska i Bjgtjme emitują filmy różnych gatunków, natomiast Grjngo skupia się na westernach. Z kolei w Moconomy można zobaczyć dokumenty o gospodarce. W ofercie Pilot WP znajdziemy Kabaret TV, a od niedawna także Patronite Podróże.

- Kanał Patronite Podróże to kanał FAST stworzony przy współpracy z serwisem Patronite. Zaangażowaliśmy twórców do stworzenia wspólnego projektu, dzięki któremu ich materiały zyskują nowe życie i niezależność od algorytmów globalnych platform technologicznych. Nieustannie rozwijamy naszą usługę, kanały FAST są jednym z kierunków tego rozwoju. Planujemy rozwijać je w oparciu o współpracę z Telewizją WP, serwisem Patronite oraz partnerami zewnętrznymi - informuje Wirtualnemedia.pl Konrad Kubicz, head of growth and marketing Pilot WP. Uruchomienie kanałów FAST planuje także serwis streamingowy Sweet.tv. Na razie żadna z takich stacji nie jest dostępna na satelicie, ale w przyszłości może się to zmienić.

Polskie platformy cyfrowe już z nowych satelitów

Kilka dni temu Eutelsat zakończył proces migracji transponderów na nowe satelity Hot Bird 13F i Hot Bird 13G. Zmiany objęły m.in. platformy cyfrowe Polsat Box i Canal+. Zastąpiły Hot Birda 13B, Hot Birda 13C i Hot Birda 13E, które są na orbicie już blisko 15 lat, a więc ich żywotność dobiega końca.  Migrację na nowe satelity przeprowadzono w dwóch etapach – pod koniec maja i na początku września. Proces mógł spowodować krótkotrwałe problemy z odbiorem. Część użytkowników twierdzi, że po zmianie satelity, ich obraz zaczął się przycinać. W takich sytuacjach pomoc techniczna Polsat Box zaleca wykonać korektę ustawienia anteny, azymutu i konwertera.

Zmiana satelity jest najbardziej korzystna dla mieszkańców środkowej i wschodniej Polski, bowiem w ich przypadku jakość sygnału wzrosła najbardziej. W zależności od transpondera jest to przyrost sygnału o 2-3 dB. W Polsce zachodniej również zauważalny jest wzrost jakości, ale nie na każdym transponderze. W przypadku gorzej ustawionej anteny czy deszczu, sygnał po migracji powinien być bardziej stabilny. Problemy może mieć Polonia, która wywiozła dekodery na przykład do Hiszpanii, Portugalii czy krajów Bliskiego Wschodu. Tam odbiór niektórych stacji może być utrudniony lub niemożliwy.

Z pozycji orbitalnej 13°E poza polskimi platformami, korzystają Kabelio (Szwajcaria), Nova (Grecja) i Bis TV (Francja) i Sky Italia (Włochy). Na obu satelitach nadaje ponad 600 kanałów płatnej telewizji i 300 kanałów niekodowanych. 500 stacji jest nadawanych w jakości HD lub UHD (4K). Satelity Hot Bird docierają do 160 mln gospodarstw domowych w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Północnej Afryce. W samej Europie to 130 mln domostw. 

Dołącz do dyskusji: Na satelicie Hot Bird pojawi się platforma z 30 darmowymi kanałami

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zniesmaczony
Dalej forma clickbaitu. Nie można od razu napisać w tytule, iż chodzi o jakąś włoską platformę? Jesteście poważnym serwisem branżowym czy jakiś Pudełkiem ?
odpowiedź