SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP GO dostępna z MUX-3 naziemnej telewizji cyfrowej

Aplikacja TVP GO nie jest już dostępna z multipleksu eksperymentalnego naziemnej telewizji cyfrowej, tylko z MUX-3. Wcześniej na ten sam multipleks zostały przeniesione kanały wirtualne Telewizji Polskiej.

Aplikacja HbbTV TVP GO Article

Początek 2023 roku to dla Telewizji Polskiej okres zmian na multipleksach. 14 stycznia kanały TVP Kultura i TVP Kobieta opuściły MUX-8. Odbiorcy naziemni mogą oglądać te stacje jedynie za pośrednictwem MUX-6, który do końca miesiąca ma charakter multipleksu eksperymentalnego. TVP Uruchomiła infolinię (+48 601-600-143) dla osób, które mają problem z odbiorem. Zasięg MUX-6 jest nieco mniejszy niż MUX-8, ale nadawca publiczny pracuje nad jego poszerzeniem.

Wszystkie kanały HbbTV TVP z MUX-3

Styczniowe zmiany objęły także kanały wirtualne TVP, czyli TVP ABC 2, TVP Historia 2 i TVP Kultura 2. Wszystkie plansze odsyłające do usług HbbTV trafiły na MUX-3. W ramach MUX-8 Emitel dalej oferuje wirtualnie ukraiński kanał Perszyj. Wszystkie stacje są dostępne dla odbiorców naziemnych, którzy posiadają na podłączonych do internetu telewizorach aktywną usługę HbbTV. TVN Warner Bros. Discovery szacuje ich liczbę na 800 tys.

Ci sami odbiorcy mogą korzystać w ramach HbbTV z aplikacji TVP GO i TVP VOD. Pierwsza poza treściami wideo na żądanie, umożliwia oglądanie linearnych kanałów: TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Sport, TVP Kobieta, TVP ABC, TVP Historia, TVP Dokument, TVP Kultura, TVP Polonia, TVP Rozrywka, TVP Historia 2, TVP ABC 2, TVP World, TVP Nauka, Alfa TVP, TVP Kultura 2, Bielsat, TVP Białystok, TVP Bydgoszcz, TVP Gdańsk, TVP Gorzów Wielkopolski, TVP Katowice, TVP Kielce, TVP Kraków, TVP Łódź, TVP Lublin, TVP Olsztyn, TVP Opole, TVP Poznań, TVP Rzeszów, TVP Szczecin, TVP Warszawa i TVP Wrocław. Możliwe jest cofanie wyemitowanych na nich treści do tygodnia (catch up TV). Aplikacja jest również dostępna na urządzeniach mobilnych.

Jesienią ruszyła odświeżona wersja TVP VOD, z której można korzystać na komputerach, smartfonach, tabletach, telewizorach Smart TV i przez HbbTV. Zawiera treści VOD, choć jeszcze w I kwartale 2023 roku zawartość aplikacji ma zostać rozszerzona o kanały linearne. Mają się one pojawiać w ofercie sukcesywnie. Widzowie naziemni za pośrednictwem HbbTV mogą też korzystać z aplikacji Polsat Go, Legia TV, a także serwisów Emitela ze stacjami radiowymi i programem telewizyjnym.

MUX-3 do końca 2023 roku musi zmienić standard nadawania na DVB-T2/HEVC. Wówczas pojawiają się w nim dwa dodatkowe miejsca dla kanałów TVP. W tym roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji powinna przeprowadzić konkursy dotyczące zwolnionych przez TVP miejsc w MUX-8 i jednego slotu w MUX-1. Do września będzie nadawać tam TVP ABC, ale nadawca publiczny nie zdecydował się wystąpić do Urzędu Komunikacji Elektronicznej o przedłużenie tej rezerwacji.

Dołącz do dyskusji: TVP GO dostępna z MUX-3 naziemnej telewizji cyfrowej

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Iryk
Nie oglądam TVP go
11 16
odpowiedź
User
widz
Czy tylko ja mam wrażenie, że logo TVP GO to wersja robocza, która została wdrożona na produkcję? Przecież to nawet nie jest obecne-stare logo TVP. Nie zgadza się typografia.
15 3
odpowiedź
User
onx
Jakość tych samych kanałów w streamie TVP GO jest wyraźnie gorsza od sygnału w DVB-T/kablu/satelicie. Jak dla mnie cała ta aplikacja, to zmarnowanie publicznych pieniędzy.
15 7
odpowiedź