SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Telewizja narodowców zbiera pieniądze na film o Jarosławie Kaczyńskim. „Bez hejtu i bez wazeliny”

Piotr Barełkowski i stacja Telewizja Media Narodowe przygotowują produkcję filmu dokumentalnego o Jarosławie Kaczyńskim. Twierdzą, że zamierzają pokazać prezesa Prawa i Sprawiedliwości w obiektywny i niezależny sposób. – Bez hejtu i bez wazeliny - zapewnia Barełkowski, który jest prezesem TVMN.

Jarosław Kaczyński / screen z TV TrwamJarosław Kaczyński / screen z TV Trwam

Za produkcję ma odpowiadać publicystyczna stacja TVMN, a reżyserem będzie Piotr Barełkowski. W przeszłości reżyserował takie filmy jak: „Krzywda", „Pyrlandski łącznik", „Sen umysłu" czy „litewski węzeł". Brał udział także przy produkcji filmu „Ogniem i mieczem".  TVMN zorganizowało zbiórkę funduszy na produkcję filmu na portalu zrzutka.pl Szacują koszty na 150 tys. zł. Na razie dzięki czterem darczyńcom pozyskano 1180 zł. Zbiórka potrwa jeszcze 137 dni (stan na wtorek 16 kwietnia, godz. 21.50).

– Przygotowujemy coś wyjątkowego. Poza systemem i poza budżetami mediów związanych z jakimikolwiek partiami politycznymi. Polakom należy się całkowicie bezstronny portret Jarosława Kaczyńskiego, nazywanego przez niektórych naczelnikiem, przez innych prezesem. Chcemy przedstawić wszystkie niewygodne dla tej postaci fakty oraz komentarze. Opowiemy również o jego obiektywnych osiągnięciach, jeśli takie pojawią się w filmie. Nie mamy żadnej tezy, poza jedną - chcemy stworzyć niezależną produkcję o bodaj najważniejszej postaci polskiej polityki ostatnich 50 lat. To wielki problem, że dotąd nikt nie podjął się takiego zadania. Bez wsparcia zwykłych Polaków nam się to nie uda, dlatego liczymy na wsparcie. Liczy się każda złotówka - mówi Barełkowski.

Barełkowski od niedawna prezesem TVMN

TVMN rozpoczęła nadawanie wiosną 2023 roku. Pomysłodawcą i pierwszym prezesem kanału był Robert Bąkiewicz, wieloletni prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. W ostatnich latach skonfliktował on się ze środowiskiem Konfederacji. Bezskutecznie startował do Sejmu z radomskich list Prawa i Sprawiedliwości, po tym jak zapisał się do Suwerennej Polski Zbigniewa Ziobry.
Organizacje związane z Bąkiewiczem otrzymywały fundusze od rządu PiS. Jak informował w styczniu TVN24, tylko TVMN od resortu Ziobry pozyskała 200 tys. zł na promocję Funduszu Sprawiedliwości, powołanego do pomocy ofiarom przestępstw. W listopadzie ub.r. Bąkiewicz został prawomocnie skazany na rok prac społecznych i 10 tys. nawiązki dla poszkodowanej kobiety, aktywistki poturbowanej podczas protestów po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji.

Niedawno doszło do zmiany na stanowisku prezesa spółki Telewizja Media Narodowe. Bąkiewicza zastąpił Piotr Barełkowski, wcześniej członek zarządu TVMN, który w przeszłości zbudował duże zasięgi techniczne stacji TV Biznes, TV Republika czy wPolsce.pl. Bąkiewicz sprzedał swoje udziały w spółce.

Możliwe poszerzenie zasięgu

W lutym TVMN była transmitowana przez radomską stację Zebrra.TV. Tym samym mogła docierać do abonentów Vectry, jednej z największych sieci kablowych. - Nie oceniamy legalności wprowadzenia programu TVMN do ramówki Zebrra.tv. W związku ze złamaniem przez Zebrra.tv zapisów naszej umowy, zdecydowaliśmy o jej wypowiedzeniu. Decyzja oznacza, że kanał Zebrra.tv przestał być dostępny dla naszych abonentów od 1 marca br. - informowało Wirtualnemedia.pl biuro prasowe Vectry.

Firma nie zdradza jakie warunki umowy złamała Zebrra.TV. Barełkowski krytykował dużych operatorów za niedołączanie TVMN do oferty. Od marca sygnał stacji jest dostępny na multipleksach lokalnych naziemnej telewizji cyfrowej: MUX-L1, MUX-L3, i MUX-L4. Kanał można oglądać z naziemnych nadajników zlokalizowanych we Wrocławiu i Świdnicy (kanał 27 - 522 MHz), Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim (kanał 36 - 594 MHz) oraz Jeleniej Górze (kanał 38 - 610 MHz), a także w wybranych sieciach kablowych, za pośrednictwem strony internetowej: www.tvmn.pl/tv oraz w aplikacjach na smartfony (Android, iOS) i na telewizory oraz przystawki od streamingu (Google TV, Android TV, WebOS, AppGallery). TVMN prowadzi też zbiórkę na emisję za pośrednictwem multipleksu eksperymentalnego BCAST w Warszawie.

Niedawno stacja narodowców nawiązała współpracę z tygodnikiem „Do Rzeczy”. Na antenie kanału można oglądać programy z udziałem: Rafała Ziemkiewicza, Pawła Lisickiego, Marcina Wolskiego i Wojciecha Cejrowskiego.

Dołącz do dyskusji: Telewizja narodowców zbiera pieniądze na film o Jarosławie Kaczyńskim. „Bez hejtu i bez wazeliny”

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
widz555
Bez wazeliny? Już sam temat wskazuje, że chcą na siebie zwrócić uwagę przede wszystkim prezesa.
odpowiedź
User
m.
Ciężko będzie przebić Macieja Sawickiego i jego północnokoreańskie dzieło o Dudzie z 2020r ale próbować trzeba.
odpowiedź
User
Julka z Wawy
Słychać wycie? Znakomicie!
odpowiedź