SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Policja, Straż Miejska i Związek Banków Polskich ze wspólną kampanią informacyjną dla seniorów

Pod hasłem "Seniorze nie daj się" ruszyła wspólna akcja stołecznej Policji, warszawskiej Straży Miejskiej i Związku Banków Polskich. Jej celem jest informacja dla seniorów na temat metod, jakie stosują oszuści w celu wyłudzania pieniędzy od osób starszych.

Article

W samej Warszawie, w ciągu  trzech pierwszych miesięcy tego roku wyłudzono od seniorów ponad 4,3 miliona złotych. W ubiegłym roku ta kwota wyniosła prawie 19 milionów złotych. Dlatego stołeczna Policja, warszawska Straż Miejska i Związek Banków Polskich przygotowały wspólną akcję "Seniorze nie daj się".

- Przygotowana wspólnie akcja obejmuje szereg działań informacyjno-edukacyjnych realizowanych przez policjantów, strażników miejskich i bankowców. Przygotowaliśmy plakaty, ulotki do rozdawania w bankach, na komisariatach, w siedzibach straży. Dystrybuować będziemy je także na licznych spotkaniach i wykładach – nie tylko  z seniorami, ale także z ich dziećmi i wnukami – mówi  asp. sztab. Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji.

Na potrzeby akcji stworzono także stronę internetową SeniorzeNieDajSie.pl, gdzie można dowiedzieć się tego, jakimi metodami posługują się przestępcy i jak reagować w przypadku próby wyłudzenia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Policja, Straż Miejska i Związek Banków Polskich ze wspólną kampanią informacyjną dla seniorów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl