SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jakie bezrobocie w Polsce a jakie w całej Unii Europejskiej ?

Stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 10,0 proc. w listopadzie 2011 r., wobec 9,9 proc. w poprzednim miesiącu i w porównaniu do 9,6 proc. rok wcześniej, podał unijny urząd statystyczny Eurostat w komunikacie.

Jakie bezrobocie w Polsce a jakie w całej Unii Europejskiej ?

W całej Unii Europejskiej (UE) wskaźnik ten wyniósł w październiku br. 9,8% wobec 9,8% miesiąc wcześniej i 9,6% rok wcześniej.

W strefie euro bezrobocie ukształtowało się w październiku na poziomie 10,3%, wobec 10,3% w poprzednim miesiącu i w porównaniu do 10,0% rok wcześniej.

Najniższy poziom wyrównanej sezonowo stopy bezrobocia odnotowały: Austria (4,0%) oraz Luksemburg i Holandia (4,9%), a najwyższy - Hiszpania (22,7%) i Grecja (18,8% we wrześniu).

Eurostat mierzy zharmonizowaną stopę bezrobocia jako procent osób w wieku 15-74 lata pozostających bez pracy, zdolnych podjąć zatrudnienie w ciągu najbliższych dwóch tygodni, którzy aktywnie poszukiwali pracy w ciągu ostatnich tygodni w odniesieniu do wszystkich osób aktywnych zawodowo w danym kraju.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), stopa bezrobocia mierzona jako odsetek bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wobec całości cywilnej ludności aktywnej zawodowo, wyniosła na koniec listopada br. 12,1%.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jakie bezrobocie w Polsce a jakie w całej Unii Europejskiej ?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl