SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jakub Bierzyński: pracę dla Nowoczesnej uważam za działanie patriotyczne, nie ma to wpływu na pozycję OMD

- Jestem dumny z tego, że pracuję dla partii Nowoczesna i Ryszarda Petru. Nie mam się czego wstydzić i uważam to za działanie głęboko patriotyczne - podkreśla w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Jakub Bierzyński, prezes agencji OMD Poland.

Jakub Bierzyński Article

W nowym wydaniu tygodnika „Newsweek Polska” ujawniono, że kierowana przez Jakuba Bierzyńskiego agencja mediowa OMD Poland i on sam ściśle współpracują z partią Nowoczesna i jej liderem Ryszardem Petru w zakresie komunikacji.

Podano, że agencja odpowiadała za zakup mediów w czasie kampanii przed zeszłorocznymi wyborami parlamentarnymi. Zajmowała się doradztwem komunikacyjnym, a sam Jakub Bierzyński jest głównym doradcą wizerunkowym Ryszarda Petru.

Według informacji tygodnika szef OMD Poland napisał przemówienie udostępnione pod koniec ub.r., w którym Petru przedstawił się jako lider opozycji, oraz podsunął stwierdzenie o światełku w tunelu, którym polityk wiosną br. podsumował otwartość na rozmowy z PiS dotyczące kryzysu z Trybunałem Konstytucyjny. Bierzyński wymyślił też określenie „Misiewicze”, na którym Nowoczesna oparła akcję wytykania przypadków nepotyzmu w sektorze państwowym.

- Potwierdzam, pracowałem i nadal pracuję dla Nowoczesnej i Ryszarda Petru - stwierdza w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Jakub Bierzyński. - Nigdy tego faktu nie ukrywałem, ale przyznaję, że też nigdy wcześniej się tym nie chwaliłem - mówi.
Stwierdza, że ta współpraca nie jest żadną tajemnicą, bo informacje na ten temat można znaleźć w sprawozdaniach składanych przez partie do Państwowej Komisji Wyborczej.

Bierzyński nie chce jednak podawać szczegółów współpracy z Nowoczesną i Ryszardem Petru. Zasłania się tajemnicą zawodową. - Dziennikarz „Newsweeka” miał kiepskie źródła swoich informacji, część przedstawionych w tej publikacji informacji jest nieprawdziwa - komentuje dla Wirtualnemedia.pl szef OMD Poland. Nie chce jednak szczegółowo odnosić się do przedstawionych przez tygodnik informacji. Jedyne co prostuje, to nazwę agencji, która zajmowała się wyborczą kampanią reklamową Nowoczesnej - nie była to cała grupa OMD Poland, tylko należący do niej dom mediowy PHD.

W rozmowie z Wirtualnemedia.pl Jakub Bierzyński podkreśla, że nadal pracuje dla Nowoczesnej i jej lidera Ryszarda Petru. - Jestem z tego dumny i nie mam się czego wstydzić, bo uważam to za działanie głęboko patriotyczne. Poczytuję to sobie wręcz jako powód do chwały, a nie do wstydu. Nie robię tego dla pieniędzy, ale z poczucia obywatelskiego obowiązku - twierdzi Bierzyński.

Na pytanie, czy nie obawia się, że upublicznienie tych informacji mogłoby niekorzystnie wpłynąć na pozycję i wizerunek kierowanej przez niego grupy OMD Poland na rynku reklamowym, zwłaszcza gdy ta będzie starać się o obsługę dużych firm z udziałem Skarbu Państwa, odpowiada: - Nigdy nie pracowaliśmy i pracować nie będziemy dla państwowych firm. I nie dlatego, że pracuję dla jednej z partii politycznych. Ale chociażby ze względu na moją działalność publicystyczną i jasne prezentowanie moich poglądów w mediach.

Szef OMD Poland wielokrotnie na swoim blogu oraz w serwisie NaTemat.pl, którego jest stałym felietonistą ostro krytykował obecny obóz rządzący.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jakub Bierzyński: pracę dla Nowoczesnej uważam za działanie patriotyczne, nie ma to wpływu na pozycję OMD

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ekspert
Ja też ;)
11 16
odpowiedź
User
Ela
Pochwalam,że Jakub przedstawił to w ten sposób.Czasem trzeba zająć naprawdę jasne stanowisko i się określić jako obywatel.Wierzę mu
25 28
odpowiedź
User
ringostar
A ja nie wierzę, jak tylko slyszę slowo "patriotyzm", to następne skojarzenie to DUŻy przekręt. Tak mam. JAk tylko ktoś serwuje mi dyskurs patriotyczny zaczynam łapać sie za kieszeń.
17 19
odpowiedź
User
JAREK
Kiepski z niego doradca skoro Petru co chwile zalicza komiczne wpadki. zresztą nie tylko on. Cała Nowoczesna to jedna wielka wpadka
47 21
odpowiedź
User
Ja216
Jakim trzeba być śmieciem antypolskim i nieukiem żeby trzymac zgorylem alimenciarzom i konsomolcem rownież nieukiem antypolskim z Krymu żyje jako Polak wraz i ideami PiS i mam nadzieje iż w drugiej kadencji rządów PiS będziecie gnić w więzieniach czego domagam sie od nareszcie polskiego rzadu to pierwszy polski rząd wraz z prezydentem
29 31
odpowiedź