SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jakub Kurasz traci stanowiska naczelnego „Parkietu” i wiceszefa „Rz”

Jakub Kurasz tylko do końca września br. będzie naczelnym „Parkietu” i wicenaczelnym „Rzeczpospolitej” (Gremi Media). Zaproponowano mu jednak pozostanie w Grupie Gremi w roli szefa Instytutu Myśli Gospodarczej „Rzeczpospolita”.

Jakub Kurasz, fot. Parkiet

Jakub Kurasz, fot. Parkiet

Kurasz naczelnym „Gazety Giełdy Parkiet” był od lutego 2012 roku (więcej na ten temat), zaś wiceszefem „Rzeczpospolitej” odpowiedzialnym za strony ekonomiczne został pod koniec 2011 roku. Wcześniej (od 2008 roku) kierował działem gospodarczym tej gazety.

Grupa Gremi w poniedziałkowym komunikacie podała, że od 1 października br. nadzór na stronami ekonomicznymi „Rz” przejmie Paweł Jabłoński, zastępca redaktora naczelnego tego dziennika od 2006 roku. Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, nowego naczelnego „Parkietu” spółka chce natomiast poszukać wśród dotychczasowych pracowników wydawnictwa.

Eryk Kłoptowski, rzecznik prasowy Grupy Gremi, nie podaje konkretnych przyczyn tego, dlaczego Kurasz zostaje odwołany z dotychczasowych stanowisk. - Zaproponowano mu kierowanie Instytutem Myśli Gospodarczej „Rzeczpospolita" - mówi nam tylko Kłoptowski. To zupełnie nowa struktura ma ruszyć w październiku br.

- Rolą IMG „Rzeczpospolita” będzie kształtowanie i rozwijanie idei konserwatywno-liberalnej, organizowanie debat i dyskusji eksperckich, organizacja wydarzeń publicznych propagujących idee i poglądy związane ze statutem. Instytut Myśli Gospodarczej „Rzeczpospolita” zajmował się będzie także doradztwem strategicznym wobec podmiotów publicznych (administracja centralna, samorządy) i prywatnych (firmy, stowarzyszenia) oraz działalnością ekspercką na potrzeby mediów i instytucji partnerskich - podaje Grupa Gremi w komunikacie.

W najbliższym czasie ogłoszony zostanie skład rady programowej oraz misja Instytutu. Firma podkreśla, że powołanie Instytutu jest kolejnym etapem realizacji strategii działań w segmencie Wydarzenia / Gospodarka / Prawo i wiąże się ze zmianami w strukturze spółki.

Jakub Kurasz, pytany przez Wirtualnemedia.pl, czy przyjmie funkcję szefa Instytutu, odmówił komentarza w tej sprawie.

Przypomnijmy, że w ramach restrukturyzacji mediów Grupy Gremi od 1 października br. “Rzeczpospolita”, “Parkiet”, “Sukces” i “Bloomberg Businessweek” przejdą ze spółki Gremi Media do firmy Gremi Communication, a w wydawnictwie zwolnionych zostanie do 157 osób (więcej na ten temat).

Z danych ZKDP wynika, że średnia sprzedaż ogółem “Rzeczpospolitej” w I półroczu br. wyniosła 64 505 egz. (dowiedz się więcej).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jakub Kurasz traci stanowiska naczelnego „Parkietu” i wiceszefa „Rz”

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
zielonooki
Może i ja bym bym powołał jakiś instytut...
25 8
odpowiedź
User
Kto wykańcza dziennikarstwo?
Może zamiast powoływania instytutów Gremi zacznie płacić ZUS za swoich pracowników i podatki w Polsce, aby było na emerytury i leczenie chorych na białeczkę dzieci?
23 8
odpowiedź
User
gimnazjalista
To ten, co zamiast "jakichś" pisze "jakiś". He he he he!
12 9
odpowiedź
User
Lit
No to Jabłoński kopał, kopał, aż wykopał...
15 15
odpowiedź
User
Gremlin
Kuba jest debeściak. Trzymaj się!
20 18
odpowiedź