SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP1 i TV Trwam pokażą koncert w rocznicę śmierci Jana Pawła II. Wśród gwiazd Edyta Górniak

Telewizja Polska i Polskie Radio organizują koncert „Nie Zastąpi Ciebie Nikt”, który odbędzie się w niedzielę 2 kwietnia. Na scenie wystąpią m.in. Edyta Górniak, Halina Mlynkova, Alicja Węgorzewska czy Łukasz Zagrobelny. Transmisja w TVP1, PR1, a także w Telewizji Trwam.

Koncert odbędzie się na wadowickim rynku, gdzie trwa montaż sceny. Tradycyjne pieśni i piosenki religijne – które papież najchętniej śpiewał – m.in.: „Matko, która nas znasz”, „Czarna Madonna”, „Siła jest w jedności”, „Abba, Ojcze” wykonają polscy artyści.

Podczas widowiska zaśpiewają: Edyta Górniak, Hanna Rybka, Janusz Radek, Mateusz Ziółko, Alicja Węgorzewska, Olga Szomańska, Halina Mlynkova, Magda Anioł, Łukasz Zagrobelny, ks. Maciej Czaczyk, zespoły Siewcy Lednicy oraz Promyczki Dobra, chór Sound’N’Grace i zespół Mała Armia Janosika

Widzowie będą mogli również śpiewać wspólnie z artystami, ponieważ teksty utworów zostaną wyświetlone na ekranie telewizora. Wydarzenie poprowadzą Hanna Rybka i Tomasz Wolny. Transmisja widowiska „Nie Zastąpi Ciebie Nikt” w niedzielę od godz. 18.00 w TVP1 i Telewizji Trwam. Koncertu słuchać będzie można też w radiowej Jedynce. 

2 kwietnia Jedynka będzie miała zmienioną ramówkę - w programie na ten dzień zaplanowano kilka filmów i audycji o polskim papieżu. O 9.45 widzowie obejrzą dokument "Świat według Jana Pawła II", a o 15.05 włoski film obyczajowy „Nie lękajcie się - historia pewnej przyjaźni” („Non avere paura. Un'amicizia con Papa Wojtyla”).

Papieskie homilie w TVP1 do 2 kwietnia

Do 2 kwietnia w TVP1 ok. godz. 20.00, czyli tuż po głównym wydaniu „Wiadomości”, będą nadawane dwuminutowe fragmenty archiwalnych homilii Jana Pawła II

Ich pojawienie się było reakcją na na skrytykowany przez przedstawicieli partii rządzącej reportaż TVN24 "Franciszkańska 3" autorstwa Marcina Gutowskiego. Materiał na podstawie relacji pokrzywdzonych i dokumentów przedstawiał zaniechania polskiego papieża w sprawie księży pedofilów jeszcze z czasów przed objęciem przez niego Stolicy Apostolskiej.

Także do 2 kwietnia w Programie 1 Polskiego Radia można słuchać cyklu "Ufam, że mnie słyszycie. Alfabet Jana Pawła II". Tytuł cyklu nawiązuje do treści homilii wygłoszonej przez papieża w Gnieźnie podczas jego pierwszej pielgrzymki do Polski. Audycja "Ufam, że mnie słyszycie. Alfabet Jana Pawła II" jest nadawana od poniedziałku do piątku o godz. 18.36, w soboty o godz. 18.33, zaś w niedziele o godz. 18.25.

Udział TVP1 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2022 roku wyniósł 8,67 proc.

Dołącz do dyskusji: TVP1 i TV Trwam pokażą koncert w rocznicę śmierci Jana Pawła II. Wśród gwiazd Edyta Górniak

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ja_2023
Nie ma to jak czcić człowieka który pozwalał na krzywdzenie dzieci...
0 0
odpowiedź
User
YanuaRY
Wczoraj 15 minut oglądałem Dziennik w TVP 1. To agresywny hejt i propaganda wymierzona we wszystkich, którzy zagrażają monopolowi władzy pisowskiej. To skandal na co idą nasze pieniądze. Nawet za PRL nie było takiej prymitywnej agresji rządzących. Dziennik i TVP Info należy jak najszybciej zamknąć.
0 0
odpowiedź
User
miki
Niech sie pomodla o pogode do jp2 ;) lub przynajmniej jakas uchwala pogodowa w sejmie, bo widze ze prognoza na niedziele kiepska i nikt na ten rynek nie przyjdzie i bedie kiepsko w tv wygladalo.
24 16
odpowiedź