SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Magda Gessler o milionach długów Palikota. Zarzuca mu bezprecedensowy atak

Restauratorka Magda Gessler, gwiazda kulinarnych programów TVN, skrytykowała to, że Janusz Palikot do promocji swojej książki wykorzystał jej wypowiedź z prywatnego spotkania. Ujawniła, że od kilku miesięcy stara się dług od biznesmena. - Wiem, że przeciwko Panu Palikotowi prowadzonych jest kilkadziesiąt egzekucji na kwotę ponad 20 mln zł - podkreśliła.

Janusz Palikot (fot. materiały prasowe)Janusz Palikot (fot. materiały prasowe)

Janusz Palikot w ramach promowania swojej nowej książki „Kulisy biznes-show, czyli jak wydałem 220 mln” dwa tygodnie temu zamieścił w mediach społecznościowych krótkie nagranie z Magdą Gessler. Restauratorka wulgarnie opisywała walory wódki produkowanej przez firmę biznesmena.

Po kilku dniach Palikot skasował nagranie. - Poprzedni film usunąłem na prośbę Magdy, ale w tym odpowiadam na często zadawane pytanie - stwierdził.

W poniedziałek Magda Gessler na Instagramie napisała, co sądzi o tych działaniach biznesmena. - Jest to okrutna, szargająca moje dobre imię, kampania promująca najnowszą „książkę” Pana Janusza Palikota, w której - bez mojej wiedzy i zgody - obsadził mnie w jednej z ról. Zresztą, pośród innych osób z tak zwanego show-biznesu. Mnie wystawił na początek, jako przynętę, byście Państwo zapłacili mu za tę „książkę” - stwierdziła.

Podkreśliła, że Palikot wykorzystuje „fragmenty mojego prywatnego życia, obudowane niewyobrażalną masą kłamstwa”. - Nie chcę nawet spekulować co zmyślonego na mój temat pojawi się w „książce” zawierającej bajki Pana Palikota - zaznaczyła.

Magda Gessler: staram się odzyskać pieniądze od Palikota

Przy okazji jurorka „Masterchefa” ujawniła, że Janusz Palikot jest jej winien pieniądze, a ich odzyskaniem zajmuje się teraz komornik. - Bezprecedensowy atak na mnie ma na celu wyłącznie „nakręcenie” sprzedaży „książki” Pana Palikota, który - co nie jest tajemnicą - ma bardzo duże problemy finansowe. Uwierzyło mu lub powierzyło swoje pieniądze, zbyt wiele osób - napisała.

Magda Gessler należności od Palikota próbuje odzyskać od prawie pół roku. Nie ujawniła, o jaką kwotę chodzi. - Moja sprawa jest na etapie postępowania komornika. Wiem, że przeciwko Panu Palikotowi prowadzonych jest kilkadziesiąt egzekucji na kwotę ponad 20 mln zł - stwierdziła.

Wiadomo, że chodzi o sprawę sprzed lat. - Przez swoją ufność stałam się prostym celem dla takich ataków. Dodatkowo nie izoluję się od ludzi - przeciwnie, chętnie pokazuję im mój świat i obdarzam kredytem zaufania - przyznała Gessler. - Tak też było lata temu z Panem Palikotem. Gdy podałam mu pomocną dłoń. Chociaż niczym nie zawiniłam, dzisiaj płacę za to cenę - zaznaczyła.

Jeszcze rok temu Gessler współpracowała biznesowo z Januszem Palikotem. Pod koniec 2022 roku została ambasadorką reklamową win marki R, których dystrybucją w Polsce zajmuje się holding Janusza Palikota.

Palikot: Magda, jesteś zajebista!

Na wpis restauratorki Janusz Palikot odpowiedział w środę. - Magda, jesteś zajebista! Napisałem najlepszy tekst na Twój temat jaki powstał do tej pory. Żywy, prawdziwy. Ludzie Cię po nim jeszcze bardziej pokochają. Nie laurkę. Z celebrytki zamieniasz się w żywego herosa - zapewnił na swoich profilach społecznościowych.

- Jak tylko przeczytasz rozdział o sobie, zapraszam Cię na kieliszek szampana - zapowiedział.

Od Palikota odcięli się Wojewódzki i Maślanka

W zeszłym tygodniu - co opisywaliśmy szczegółowo - z dalszej współpracy z Januszem Palikotem zrezygnował Marek Maślanka, który od połowy ub.r. poprzez swoje spółki wspierał mocno zadłużoną Manufakturę Piwa Wódki i Wina, w której Palikot jest prezesem i głównym akcjonariuszem. Palikot przekonuje, że jego firma jest w dobrym stanie i może sama finansować swoją działalność, a Maślance zarzucił, że nie wywiązał się ze złożonych obietnic.

W pierwszej połowie stycznia od Janusza Palikota odciął się Kuba Wojewódzki, mniejszościowy akcjonariusz w Manufakturze Piwa Wódki i Wina i bohater reklam produkowanego przez nią piwa Buh. - To był mój największy błąd inwestycyjny zarówno w kwestiach biznesowych jak i ludzkich. Wiem też, że moje nazwisko było wielokrotnie wykorzystywane biznesowo w sposób nieuprawniony i ze mną nieuzgodniony - przyznał.

Wojewódzki poinformował, że finalizuje całkowite wycofanie się ze współpracy z Palikotem. - Wszystkim, którzy dołączyli do tego biznesu ze względu na moją tam obecność mogę napisać szczere PRZEPRASZAM. Podobnie jak Wy zaufałem i podobnie jak Wy poniosłem porażkę. I w tej materii ze smutkiem przyznaję – TAK TO MOJA WINA - podkreślił.

Dołącz do dyskusji: Magda Gessler o milionach długów Palikota. Zarzuca mu bezprecedensowy atak

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wzw
Prawda, empatia, dobro, energia... O czym ta baba pisze. Swoją karierę zbudowała na chamstwie i można powiedzieć, że karma wraca. Upadający Janusz przynajmniej raz coś dobrego zrobi, pokaże obłudę tego środowiska.
odpowiedź
User
Chcącemu nie dzieje się krzywda
"Styl" tego pana jest znany od wielu lat. Wtedy nie przeszkadzał?
No tak, "nas, bohaterów prądem!?"
odpowiedź
User
Mario
Jak można było temu pajacowi i alkoholikowi powierzyć choćby złotówkę! To jest inteligencja dzisiejszych celebrytów., dają się nabrać na prosty bajer, bajer Palikota i Tuska też - jeden pies.
odpowiedź