SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jarosław Kurski prezesem Fundacji Gazety Wyborczej

Pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” (Agora) Jarosław Kurski został prezesem zarządu Fundacji Gazety Wyborczej. Zastąpił Joannę Krawczyk, która z końcem ub.r. opuściła firmę.

Jarosław Kurski (screen: YouTube/Książnica Pomorska)Article

Jarosław Kurski, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” od 31 stycznia br. jest prezesem zarządu Fundacji Gazety Wyborczej. Informację potwierdza biuro prasowe Agory.

Nie wiadomo jednak, czy Kurski będzie szefował organizacji na stałe. „To wszystko, co możemy przekazać w tej sprawie” - ucina biuro prasowe spółki.

Od powołania fundacji w 2018 roku jej prezeską była Joanna Krawczyk. Pod koniec ub.r. odeszła z Agory, została wicedyrektorką biura amerykańskiego think tanku German Marshall Fund w Polsce.

Rolą fundacji jest m.in. przyczynianie się do powstawania niezależnych i ambitnych materiałów dziennikarskich. Fundacja prowadzi też akcje społeczne i edukacyjne na temat praworządności, edukacji i ekologii, a także szkoli dziennikarzy w zakresie tworzenia rzetelnego przekazu medialnego.

Jak pisaliśmy w poniedziałek, Agora planuje wygasić inną swoją organizację, Fundację Wysokich Obcasów. Fundacja Gazety Wyborczej ma przejąć jej projekty, co do których zapadnie decyzja o kontynuacji.

Portal Wyborcza.pl zamknął 2022 rok z liczbą aktywnych subskrypcji powyżej 303,7 tys., co oznacza wzrost o przeszło 6 proc. w stosunku do końca 2021 roku. W ciągu IV kwartału ub.r. liczba subskrybentów zwiększyła się o niemal 10 tys. W grudniu ub.r. Wyborcza.pl odwiedziło 7,41 mln użytkowników, co dało jej 24,98 proc. zasięgu. Każdy spędzał tam przeciętnie 13 minut i 56 sekund.

Średnia sprzedaż wydania papierowej „Gazety Wyborczej” w 2022 roku wyniosła 48 133 egz. (dane PBC).

Dołącz do dyskusji: Jarosław Kurski prezesem Fundacji Gazety Wyborczej

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bn
No to jak zasiądzie tam Jarek Kurski to dopiero bedą niezależne i ambitne teksty, że hoho ;) "Rolą fundacji jest m.in. przyczynianie się do powstawania niezależnych i ambitnych materiałów dziennikarskich."
odpowiedź
User
Ryszard Ochódzki
Jestem tym kompletnie zaskoczony. To szok!
odpowiedź
User
Jarka fan
Jarek nie potrafi zarządzać własną redakcją, a co dopiero fundacją
odpowiedź