SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Jeden z dziesięciu” przeniesiony z TVP2 do TVP1. Kurski: na prośbę widzów „Korony królów”

Od poniedziałku teleturniej „Jeden z dziesięciu” będzie emitowany w TVP1, a nie jak dotychczas w TVP2. Nie zmieni się pora nadawania programu - 18:55. Ma to być ułatwienie dla widzów telenoweli „Korona królów”. - Dzięki temu mamy w TVP1 spójną i pełną ofertę od „Teleekspresu” do „Wiadomości”, a publiczność nie musi szukać swoich ukochanych pozycji w innych kanałach - uzasadnia prezes TVP Jacek Kurski.

O przeniesieniu „Jednego z dziesięciu” z TVP1 do TVP2 poinformowano w niedzielnym wydaniu „Wiadomości”. Danuta Holecka stwierdziła, że zdecydowano się po licznych prośbach widzów telenoweli historycznej „Korona królów”.

„Jeden z dziesięciu” tak jak dotychczas będzie pokazywany od poniedziałku do piątku o godz. 18:55. Według naszych ustaleń między „Koroną królów” a teleturniejem nie będzie emitowana przerwa reklamowa.

- Jesteśmy bliżej widza i jego przyzwyczajeń. Widzowie "Korony królów" prosili o przeniesienie teleturnieju do Jedynki. Badania potwierdzają, że to ten sam widz. Budujemy spójne pasmo po "Teleexpressie" - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl Mateusz Matyszkowicz, dyrektor TVP1.

- Jestem zdecydowanie za tym, żeby szanować przyzwyczajenia Widzów, ale jednocześnie brać pod uwagę ich prośby. Cieszymy się z próśb Widzów o emisję teleturnieju „Jeden z dziesięciu” na głównej antenie Telewizji Polskiej. Jest to zbieżne z naszą ogólną strategią profilowania kanałów oraz z naszą intuicją, że teleturniej jest klasycznym programem jedynkowym: misyjnym, wiedzowym, skierowanym do szerokiej publiczności. Dzięki temu mamy w TVP1 spójną i pełną ofertę od „Teleekspresu” do „Wiadomości”, a publiczność nie musi szukać swoich ukochanych pozycji w innych kanałach - uzasadnia Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej.

- Jednocześnie wzmocniliśmy w ostatnim czasie TVP2 o inny codzienny teleturniej - siedem razy w tygodniu nadajemy „Koło fortuny” - dedykowany klasycznej widowni Dwójki. Krótko mówiąc, mamy „win win” - coś zyskała  Dwójka, zyskuje też Jedynka - przekonuje Kurski.

„Jeden z dziecięciu” to najdłużej emitowany w polskiej telewizji teleturniej stricte wiedzowy. Był obecny w TVP2 nieprzerwanie od 1994 roku, prowadzącym przez cały ten okres jest Tadeusz Sznuk. Teleturniej jest oparty na brytyjskim formacie „Fifteen to One”.

„Korona królów” jest emitowana w TVP1 od początku stycznia od poniedziałku do czwartku o godz. 18:30. W pierwszym tygodniu według danych Nielsen Audience Measurement serial miał średnio 3,09 mln widzów. Ponadto wygenerował 1,91 mln odsłon w serwisie VoD.TVP.pl, zapewniając mu jedną piątą ruchu.

Według danych Nielsen Audience Measurement w całym ub.r. TVP1 miała 9,59 proc. udziału w rynku oglądalności, a TVP2 - 7,87 proc.

Dołącz do dyskusji: „Jeden z dziesięciu” przeniesiony z TVP2 do TVP1. Kurski: na prośbę widzów „Korony królów”

71 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kasy
Po licznych próbach, że decyzja wypłynęła dziś o 19, bo od wtedy informują w tv
odpowiedź
User
Kasy
Po licznych prośbach, że decyzja wypłynęła dziś o 19, bo od wtedy informują w tv
odpowiedź
User
tonący brzytwy się trzyma
Hahahahahahahhah nic im już nie pomoże!!!! Kurwski jesteś na dnie. Od dawna.
odpowiedź